Zoznamky

Zoznamky sú služby, ktoré sprostredkovávajú zoznámenie.

Niektoré zoznamky sú zadarmo, iné za poplatok. Za zoznamky môžeme považovať aj inzerciu v novinách – tá často býva platená.

Najskôr skúste využiť služby takej zoznamky, ktorá je zadarmo. Až keby to nefungovalo, potom zvážte služby platenej zoznamky.

Ako fungujú zoznamky

Zoznamky fungujú jednoducho. Zriaďovateľ zoznamky umožní vytvoriť priestor pre ľudí, ktorí sa chcú stretnúť. Tento priestor je pomerne bezpečný. Ideálne je, ak zoznamky umožnia voľbu podľa rôznych kritérií – vek, mesto, pohlavie, záujmy. Dôležité je využiť služby serióznej zoznamky. Takej, ktorá kontroluje zoznamovacie inzeráty.

Najmä na internete sa na niektoré zoznamky dá napísať čokoľvek. To je síce fajn, ale je tu väčšie riziko, že budete sklamaní – také zoznamky často využívajú prostitútky a promiskuitní ľudia, ktorí hľadajú skôr zábavu, ako zoznámenie. Kto hľadá vzťah, mal by voliť zoznamky "prísnejšie" dohliadajúce na poriadok v inzerátoch.

Zoznamky a ich cieľová skupina

Pri voľbe zoznamky myslite vždy na to, že existuje niečo ako skupina čitateľov. Napríklad inzercia v regionálnych bezplatných novinách síce môže osloviť ľudí z vášho okolia, ale ak hľadáte niekoho, kto nezvykne čítať inzerciu zadarmo, týmto kanálom ho nenájdete.

Iný príklad zoznamky – cez noviny, napríklad denník, alebo mesačník. Ak milujete mačky, váš zoznamovací inzerát v časopise pre chovateľov bude výborne zacielený. Asi ľahko nájdete "spriaznenú dušu".

Nebojte sa zoznamky

Nebojte sa využívať služieb zoznamky. Je na to. Zneužitie je rovnako možné, ako vás môže sklamať partner, ktorého si nájdete "náhodou" a bez zoznamky.

Zoznamky vám môžu zaistiť viacero partnerov – môžete si vyberať. Vždy lepšie, ako osamelosť.

Komentáre k článku: Zoznamky

 1. sklamana 20. februára 2009

  ja som trcala 2,5 roka na azete aj na spolu.sk pravde povediac nemam dobre skusenosti vela chlapov tam vyuziva ze zena je sama hlada partnera ale oni skor dobrodruztvo a sex na jednu noc uz neverim tymto strankam vetsina chlapov tam pise cely den a hned naraz aj 20 -mi tak uz comu mam verit alebo len ja mam smolu?

 2. ian.stuart.donalson :)) 24. februára 2009

  no slkamana je to pravda podla teba? preco ten nick sklamana?na azete som par rokov..a vymenil som asi 5 nickov co ma obtazovali zeny..alkože nic v zlom ale to je kravina co si napisala

 3. Miro Veselý 24. februára 2009

  sklamana: sklamanie je stav kedy sa nastolí pravdivá situácia. asi si mala nesprávne očakávania. väčšina chlapov chce sex. toto ťa prekvapuje?

  skús si s nimi nejaký čas písať. ak si sedíte tak sa stretnite. ak to bude fajn, znova a znova. čoskoro skúsite aj sex. ak si stále sedíte, je šanca že sa zrodí vzťah. no ak očakávaš od inzerenta úplný nezáujem o sex, sľub vernosti a potom prvé stretnutia, tak sa obávam, že nebudeš úspešná v žiadnom zoznamovacom systéme a ani v živote. ak áno, tak len nejakou šťastnou náhodou.

 4. Natasha-web 16. decembra 2009

  preco nie:)

 5. aleno 19. marca 2010

  Miro, aj mna prekvapuje , ze vacsina chlapov chce LEN sex. Nechapem, preco idu na zoznamku a nie za tymi platenymi damami, ktore sex poskytuju. Je to take muzske pokrytectvo. Sex by chceli, stavaju sa k tomu ako k tovaru, ale platit za tovar nechcu. Ja som bola, tak ako Sklamana, na azete pat rokov a tej muzskej vulgarnosti, neslusnosti, hrubianstva…co som tam zazila ma uplne odradilo. Muza, co sa na mna diva len cez vyzor, povazujem za nezreleho hlupaka vo vecnej puberte. Naco by nam taki muzi boli? Samozrejme, na azete su aj podivne zenske, ale je ich omnoho menej ako muzov. Na azete sa prakticky neda najst normalny muz, ktoremu to mysli, nestylizuje sa do pubertalnej podoby a ma spravne zaujmy.

 6. Wodaymozy 11. júna 2011

  dozvedel vela novych

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: