Zoznamka funguje…

Mnoho ľudí má pred inzerciou strach. Hovoria si „zoznamka je predsa len semenište zvrhlíkov a bláznov“. Iste. Inzeráty podávajú ľudia anonymne. Zoznamka môže v sebe naozaj skrývať aj ľudí problematických. Môže ísť o ľudí, ktorí si nevedia nájsť partnera – možno preto, že sú povahovo nepríjemní, egoistickí.

Strach z inzerátov typu zoznamka je často len strachom z neznámeho. Zoznamka je pre mnohých ľudí novou skúsenosťou. Nevedia, ako začať, nevedia či to majú skúsiť. Kladú si otázku „a to som naozaj odkázaný na to, aby som skúšal šťastie na zoznamke?“.

Tieto obavy sú prirodzené – všetko neznáme nás tak trocha desí. Nič o tom nevieme a tak si predstavujeme len to najhoršie.

Príklad: ak nejaký sused nikoho v okolí nezdraví, čoskoro sa o ňom začnú šuškať rôzne veci, ľudia mu pripíšu zlé vlastnosti a úmysly. Možno v pivnici vyrába atómovú bombu. Alebo súhlasí s lovom veľrýb.

Podobnou neznámou je aj zoznamka. Ak ste ju ešte neskúsili, vaše predstavy vám ľahko vygenerujú obraz skazy: psychopatov, ktorí s dlhým nožom v ruke ťukajú nocou sladké inzeráty ženám, ktoré potom (tiež nocou) mlčky zarezávajú. Sexuálnych násilníkov, zlodejov, čo okrádajú dôverčivé ženy v rokoch. Syfilitikov, ktorí šíria škaredú nákazu na každého, komu sa pozrú do očí.

Strach z neznámeho vyprodukuje plno obáv, ktoré človeka odradia od toho, aby to skúsil. Nepodľahnite tomu. Strach zo zoznamky je len strachom z neznáma.

Zoznamka je miestom, kde sú väčšinou celkom normálni ľudia. Takí, ako vy, alebo ja. Z nejakých príčin sa však cítia osamelí a hľadajú si zoznámenie. Zoznamka nie je panoptikom príšer neschopných sociálneho kontaktu.

Neváhajte svoju samotu ukázať svetu. Inzerujte.

Komentáre k článku: Zoznamka funguje…

 1. aleno 19. marca 2010

  Zoznamka nefunguje. Po niekolkych rokoch som zistila, ze su tam len idioti, co chcu podvadzat svoje manzelky.

 2. Dolfi 22. marca 2010

  Aleno,

  celkom verím, že to môže byť pravda, ani “druhá strana barikády” nie je – ospravedlňujem sa za trošku cynizmu vo výraze – “prvotriedny tovar”. Pekný prieskum v tomto smere bol na stránke http://www.ozene.sk.

  Výber z neho (potvrdený aj mojimi osobnými skúsenosťami):
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
  Ženy v sieti o sebe prezradili:

  Ich vek sa pohybuje od 28 do 50 rokov. Väčšinou sú to stredoškoláčky (59 %) a administratívne pracovníčky (až 85 %). V drvivej väčšine bývajú v Bratislave a okolí. Jednotlivo sa hlásia aj z Nitry, Trnavy, Nových Zámkov, Žiliny, Trebišova alebo Liptovského Mikuláša.

  V znameniach horoskopu prevažujú najmä váhy a rak, po nich panny a kozorožci. Takmer žiadne strelkyne alebo blíženkyne. Najviac je rozvedených (40 %) a slobodných (23 %), ale sú medzi nimi aj zle vydaté (14 %). Veľa ich však o svojich vzťahoch mlčí (23 %).

  Ženy sú opatrné aj pri téme detí. Asi tretina ich nezatajuje, tretina je bezdetných a tretina necháva túto otázku bez odpovede. Vzácne rovnaký je pomer tých, čo píšu, že sa chcú zoznámiť „vážne“, takých, čo volia „vážne aj flirt“, skúšajú len „flirt“, ako aj všetky tri možnosti „vážne, flirt a sex“. Ale ani jedna neoznačila „sex“ ako cieľ zoznámenia. Až pätina nevyplňuje cielene žiadnu svoju charakteristiku a nechávajú si tak zadné vrátka. Len tretina sa odhodlá k intímnym údajom, aj to opatrne. O tých, ktoré sú otvorené, vieme, že nefajčia (60 %), ale občas konzumujú alkohol (až 82 %). Malá skupina (12 %) sú zase tuhé fajčiarky, ale nepijú.

  Na zoznamke sú so svojím inzerátom (ktorý však menia) od rekordných 7 – 10 rokov do niekoľkých týždňov. V priemere je to 250 dní.

  Typická žena v sieti má teda priemerne 39,75 roka, je rozvedená, s deťmi a zamestnaná ako administratívna pracovníčka.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: