Zoznamka a nevera

Anonymita a ľahká dostupnosť záujemcov (záujemkýň) o zoznámenie je priam ideálnou pôdou pre tých, ktorí túžia po „nevere“, či mimomanželskom sexuálnom dobrodružstve.

Som skôr naladený proti mimopartnerskému sexu. Atraktívna predstava o vzrušujúcom romániku môže zbytočne rozrušiť inak vydarený primárny vzťah, či manželstvo. Mimopartnerský vzťah sa totiž môže „vymknúť z rúk“, môže viesť ku nákaze pohlavnými chorobami (o tom viac na inom mieste). Jednoducho z vízie ľahkého romániku sa môže stať dráma mrzutá pre nečakane veľa ľudí. Na druhej strane, ak už musíte siahnuť po mimomanželskom (mimopartnerskom) vzťahu, je lepšie ak zalovíte cez zoznamku, než by ste to mali spustiť s kolegom, kolegyňou, či susedkou.

Zoznamka vám umožňuje čestne sa postaviť a oznámiť záujemkyniam: chcem sa stať milencom, mám manželku a 3 deti, tie o tom nemusia nič vedieť. Ak si nájdete ženu týmto spôsobom, je šanca, že svojím telesným potrebám uľavíte – nemusíte sa hrať na milenecký vzťah, aby ste "obeť ulovili". Je to priamočiare a je nádej, že taký vzťah dostanete pod kontrolu. Ak skončíte, už sa nestretnete. No ak máte milenku v kancelárii a denne sa vidíte, nepodarí sa vám to ukončiť aj keď si uvedomíte, že vám neprináša to, čo ste chceli…

Každopádne neodporúčam vstupovať do mimomanželských a mimopartnerských vzťahov. Ani z núdze.

Hlavne varujem osamelé ženy pred ženatým mužom.

Pár krát môže byť atraktívne mať kypiaci papiňák vášne. Môže však prehĺbiť vašu samotu. Radšej hľadajte chlapa voľného.

Komentáre k článku: Zoznamka a nevera

 1. zuzana 4. januára 2009

  Veľmi zaujímavý článok. Absolútne nejdem spochybňovať názor autora, či kohokoľvek na mimomanželský vzťah. Len jedna malá polemika. Žijem už celé dlhé roky vo vzťahu so svojím manželom, máme dve dospelé deti. Spočiatku som nevenovala pozornosť našej rozdielnej “vlnovej dĹžke” pokiaľ ide o potreby sexu a všetko s tým spojené. Jednak nebolo kedy a jednak som to snáď ani nevedela pomenovať. Až s odstupom času som zistila, že toto asi nie je to pravé orešchov. A krátko na to som spoznala muža (po 18-tich rokoch manželstva), ktorý ma naučil vnímať samú seba ako ženu, ako citlivú bytosť, ako niekoho, kým v skutočnosti som…,Nie je to o tom, že by som netúžila toto všetko prežívať so svajím partnerom, ale na to treba dvoch…No nikdy by som manželovi nechcela vedome ublížiť, takže ako vraví jeden môj známy: taká dobrá nevera dokáže vzťahu len prospieť.
  Nšch si každý urobí záver sám, ja len môžem z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že pokiaľ sú tí dvaja rozumní, vie to fungovať.,.

 2. martin 3. októbra 2009

  suhlasim s tebou…treba skusit

 3. pre zuzanu 7. februára 2010

  myslis ze ja by som nechcel moju zenu ucit byt zenou,ladit v klude nase vlnove dlzky ? . Ta vsak doposial videla len deti /3/ , ktore zacnu coskoro odrastat. a myslim ze ma aj nabozensku traumu na sex. Ten jej nezaujem o zrusenie stereotypu sexu prinieslo mnoho vzaojmnych ukrivdení v dusi a tak tazko uz teraz co len pomysliet na nejaku spolocnu vasen. To co sa mi spociatku zdalo ako vyhoda mat pannu a pockat az po svadbe sa mi v oblasti seu nevyplatilo.Clovek sa stava zatrpknuty ze jeho potrebu su prehliadane.

 4. Timalka 7. februára 2010

  V mojom prípade to bolo skôr o umení odísť zo vzťahu skôr, snažila som sa ja, ešte manžel mi hovoril, nesnaž sa toľko a radšej šiel na pivo. Tak sa už nesnažím ani ja a celý ten čas som bola a som sama aj fyzicky, aj citovo aj myšlienkovo, čiže čosi ako dopraj si viac času na spoznanie človeka pred vážnym rozhodnutím – toto je úprimne mienená rada – len ťažko povedať čo je to viac času. Dostali sme sa do štádia, kedy mi raz v hádke povedal, že si mám zobrať veci a odsťahovať sa, dom je písaný na neho, ja som neodišla, ale dostala som sa do štádia, kedy musím rozmýšľať čo znamená trvalé bydlisko, čo vlastnícky vzťah a čo má právne prednosť. Takže ďalšia dobre mienená rada – pred začiatkom spoločného života si treba ujasniť aj materiálne veci, hoci v tom období zaľúbenosti sa to zdá úplne zbytočné.

 5. aleno 19. marca 2010

  Konecne rozumny clanok. Tam kde je institucia rozvodu, netreba zbytocne partnera podvadzat, ale sa rozviest, ked ste nespokojni.
  Zuzana, myslis, ze ked ti na to partner pride, bude to fungovat?
  Ze je podvodnici su pritazlivi partneri? Neznamy, myslis, ze ak ma zena 3 deti a ty mozno prehliadas jej potreby (nepomahas jej, napriklad), tak ona ma vecer unavena chut na ladenie vlnovych dlzok? Mozno sa mylim, mozno je to inak a je naozaj taka ako pises.

 6. momak 1. novembra 2010

  Samé filozofické traktáty. Každý vzťah je indivifuálny a osobitný. Som rozvedený a bol som neverný. Jedna známa s ktorou už nemám nič mi raz povedala, že manžel je povedal približne toto: …najdi si koho chceš len mne daj pokoj… a čo bolo ďalej? To si nechám pre seba aj keď toto je vo svojej podstate anonymné … No predsa, jej manžel vychádza asi so zásady “dochovať a pochovať” a ona tvrdí, že je to už lepšie, ja však neverím… ženy v strednom veku potrebujú 1. peniaze a za 2, veľa peňazí a preto hľadajú mecenášov :-)

 7. milka 19. novembra 2010

  Ja som v podobnej situácii. Zistila som, že po návrate z letnej dovolenky si manžel cez pokec našiel priateľku. Je to ešte v začiatkoch, píšu si maily a sms zaľúbené (čítala som ich) Doma však máme harmonický vzťah v každej oblasti. Máme 2 deti. Doma sa ku mne správa stále rovnako, snaží sa to zakryť a utajiť . Ja sa tiež robím že o ničom neviem. Som zúfalá, trápim sa. Schudla som už 5 kíl. Dokonca sa už po týždňovom písaní na pokeci aj stretli. ona je o 50 km ďalej. Čítala som mail, v ktorom sa dohadovali kde akedy sa stretnú. Čo mám robiť. Prísť oňho nechcem, stále ho veľmi ľúbim a finančne nás “nad” zabezpečuje. Bez neho by som bola stratená. Ale trpieť tiež nechcem. Má niekto s týmto skúsenosť? Nechápem prečo, keď doma všetko klape. Nerozumiem mužom, sú šťastní v manželstve ale predsa hľadajú.

 8. Anonym 19. novembra 2010

  milka to je veľmi nepríjemná situácia a nie je možné takto nadiaľku poradiť. je dobré, že to berieš s rozvahou. na tvojom mieste by som vážne uvažoval navštíviť psychologickú alebo manželskú poradňu. čo ďalej totiž stojí na veľkom množstve premenných. keďže máte deti, je dobré snažiť sa manželstvo udržať. manžel možno podľahol mámeniu zmeny, ono je lákavé spraviť si románik. nemal by to byť dôvod na rozchod, ale bolo by dobré zistiť čo sa deja a prečo.

 9. Dolfi 19. novembra 2010

  Milka, len tak mimochodom, a odkiaľ máš podrobné informácie o obsahu mužových mailov a SMS-iek? To ti ich ukazuje? Pochybujem… Alebo mu šmíruješ jeho poštu a tajne prehliadaš mobil?
  Ak áno, to musí byť s tebou radosť žiť… Tým nechcem povedať, že s jeho počínaním súhlasím, ale za vzťah vždy zodpovedajú dvaja…

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: