Zoznamka a mobil

Pri komunikácii a inzercii typu zoznamka je veľmi častou prosba „daj mi číslo na mobil“. „MT urýchli“ a podobné výzvy. Sú pravdivé. Naozaj je jednoduchšie zverejniť svoje číslo a nech vám volá, kto chce. Je to osobnejšie, než zoznamovací inzerát. Je to rýchlejšie. No môže tu byť háčik.

Zoznamka môže byť pre niekoho aj zdrojom zábavy, zneužitia, nielen zoznámenia. Ak niekomu dáte číslo svojho telefónu, neviete, kto to je. A či to číslo nechce zneužiť.

Nie, nemyslím teraz na brutálnu súlož dychtivého chlípnika s bezbranným, osamelým telefónnym číslom.

Stačí, aby ste na zoznamke hľadali milenca.

 • Nádejnému kandidátovi dáte svoj mobil a on vám zavolá – o štvrtej ráno.
 • Alebo je to nejaký srandista a bude vám po nociach dýchať do telefónu.
 • Alebo vaše číslo zverejní na nejakej internetovej stránke s textom „chcem sa stať prostitútkou, kým sa učím, robím to zdarma“. A máte problém. Malý, väčší, veľký? Ktohovie.

Nedávajte svoje telefónne číslo. Nikomu. Myslite na to, že dnes možno hľadáte vzťah a niekto vám na vaše číslo zavolá – s niekoľkomesačným omeškaním. A bude dolípať.

Telefónne číslo proste môže skončiť v rukách, v ktorých sa vám nemusí hodiť. Zoznamka a vaše číslo – to môže byť zaujímavá kombinácia.

Po internete kolujú telefónne zoznamy všetkých slovenských telekomunikačných operátorov. Nie sú legálne, ale sú dostupné. Stačí tam naťukať vaše telefónne číslo a zo zoznamu „vypadne“ vaše meno a adresa. Väčšina ľudí (hlavne „normálnych“ ľudí) má svoj mobil prihlásený na skutočnú adresu. Ak si myslíte, že ako jarmilka123@anonymnymajl.com budete v anonymite, ste na omyle. Pošlete niekomu svoje telefónne číslo (mobilné, alebo stabilné) a trocha šikovnejší záujemca za 10 sekúnd vie aj to, že sa voláte Jarmila Nováková, bývate na ulici Slovenských anorektičiek 32 v Bratislave + poštové smerovacie číslo.

A vaša anonymita je ukončená

Pisateľ si s vami vymení pár listov (e-mailov) a už vie, že máte doma plazmový telkáč, drahý notebook, kľúče od Mercedesu a diamant veľký ako Ružový Panter. Ešte spomeňte, že po večeroch bývate doma celkom sama. Cŕŕŕn na zvonček, klep po hlavičke a môžu vás vykradnúť. Ani si nespojíte, odkiaľ to prišlo.

Preto neodporúčam, aby ste v komunikácii typu zoznamka komukoľvek dávali číslo mobilu, či stabilu. Ak áno, tak nech je to číslo na ten účel zriadené pred pár dňami – zoznamy telefónnych čísiel kolujúce po internete bývajú zastaralé. Navyše také číslo môžete jednoducho prestať používať, ak by vám naň niekto začal volať. Viem, kreslím riziká, aké zoznamka prináša, asi príliš načierno. Skutočnosť je oveľa menej „nebezpečná“. No lepšie je vedieť o možných rizikách a počítať s nimi, než neskôr byť prekvapený. Zoznamka je dobrý sluha, môže však byť zlý pán.

Komentáre k článku: Zoznamka a mobil

 1. jojo 3. marca 2009

  Ivan – som čierný a neviem ako sa spraviť bielým pomože niektora 178/78 s M23/5?

 2. lásočka 20. marca 2009

  pomôcť sa dá,ale len cez lásku a ty ju musíš k sebe vpustiť

 3. 3333W 28. marca 2009

  Hladam niekoho – na znovu-prebudenie:)
  (dalej sa uvidi..)pre moju smutnu,nestastnu-opustenu Maminu(57), ktora uz druhy krat sa stala vdovou. Myslim, ze ten prvy- krat ju totalne “polozil” a ten druhy-krat uz “dorazil uplne”(aj ked podla mna – niet za cim smutit v tom ´druhom´ pripade – despota to bol a On sam si toho dost odniesol v zivote no Ona za to nemohla aj, ked si to odniesla a paradne… ALE! znasala to a s hrdostou a zrejme aj velkou laskou k nemu…a to som objekvtivna! )..

  V SKRATKE – hladam tu niekoho, kto by ju uvolnil a ukazal jej, ze v zivote sa aj “taketo veci stavaju a predsa ten zivot ide”..a dalej – treba sa tesit, ze ho mozme zit a zijeme, vychutnat naplno a aj v 57 r.sa to da :)….

 4. juraj 28. marca 2009

  Pekný deň prajem všetkým hladajúcim. Moja mama ( 57 r. je na tom taktiez rovnako ), prisla nedavno o druheho manzela ( odisiel kinej zene ) a tak teraz sa jej snazim aj ja pomoct najs nejaku tu kolaj v zivote po ktorej by mala radost sa viezť ďalej :) Moja milá, čiperná mamina má rada turistiku, prechádzky , výlety posedenie v prirode a trávenie času nie o samote :) tak ak by niekto pre svoju maminu hľadal prima kamošku tá moja bude tu :) ešte raz prajem všetkým krásne ráno :)

 5. 3333W 28. marca 2009

  krasne rano, Juraj:)…ja som sice po robote este som nespala, ale prekvapila ma ta “bleskova”reakcia..:)
  …tak teda aspon kamosku. Len dufam, ze sa nebudu “debkovat” vzajomne…:)
  (poslem kontakt)

 6. medvidek 16. apríla 2009

  jojo kúp si savo . A potom každé ráno savíčko ,bude biele teličko.

 7. marcela 26. júna 2010

  ahojte co porabat

 8. peto 27. júna 2010

  ahojte ja to nechapem nikto mi nechce pisat comam take skarede pismo alebo co? niekto si napise ahojte co porabat a uz mu vsetci pisu ako najaty
  cim to je?

 9. grande 27. apríla 2011

  sex

 10. Anjika 7. augusta 2011

  V noci má každý normálny človek mobil vypnutý, tak nech si telefonuje, kto chce.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: