Inzercia áno. Ale kde?

Inzercia typu zoznámenie je dnes dostupná takmer v každom médiu (noviny, časopisy, internet, teletext…). Je to preto, že inzercia je pre ľudí atraktívna a zdá sa, že zoznamka zvlášť. Zoznamka môže priniesť seriózne priateľstvo, vzťah. Predtým, než sa rozhodnete, že inzercia je pre vás cestou, zvážte, v akých vodách chcete loviť. Nie je zoznamka ako zoznamka. Inzeráty typu zoznámenie sú všade, berte preto pri voľbe média do úvahy aspoň dva parametre:

 1. Čítanosť
 2. Cieľová skupina

Čím menej inzerentov v nejakom médiu inzeruje, tým menšia šanca je, že si medzi nimi niekoho vyberiete.

Zoznamka, ktorá na internete obsahuje celkovo len zopár desiatok inzerátov vám dáva len malú šancu na úspech. Naopak zoznamka v ktorej denne pribúdajú desiatky nových inzerátov len v rubrike zoznámenie bude pre vás určite zaujímavejšia. Síce vám asi príde zopár zbytočných, či nevhodných odpovedí, zato však dostanete odpoveď rýchlejšie. Je jedno, či si na zoznámenie zvolíte Azet, alebo papierové noviny s veľkou čítanosťou. Voľte médium, ktoré osloví čo najviac ľudí.

Druhé kritérium voľby je cieľová skupina. Každé médium (noviny, televízia, internet) oslovuje trocha inú skupinu ľudí. Na podanie svojho inzerátu si preto zvoľte také médium, ktoré má šancu osloviť hlavne pre vás zaujímavých ľudí. Nevoľte teda napríklad podľa parametru „inzercia zadarmo“.

Príklad: Ak inzerujete v papierových novinách, dá sa odhadnúť, koho inzercia osloví. Ak si vyberiete niektorý plátok distribuovaný zadarmo do všetkých schránok v meste, možno váš inzerát bude zadarmo. Koho však osloví?

Kto číta noviny hádzané do schránok? Penzisti, nudiace sa indivíduá, možno ženy na materskej dovolenke. Ľudia, ktorí majú čas zaoberať sa zdanlivo atraktívnymi reklamami zadarmo. Schopní ľudia so záujmami také reklamné materiály automaticky vyhadzujú, ani nevedia, že v nich nejaká zoznamka je.

Ak ale podáte inzerát napríklad v denníku typu SME, oslovíte trocha iné spektrum ľudí. Podľa profilácie denníka viete odhadnúť, aké postoje a politické názory bude čitateľ týchto novín mať. (Napríklad že vôbec číta noviny – to nerobí každý.)

Staršia pani, ktorá uznáva Mečiara a Fica asi nečíta SME, ale Nový deň. Starší pán, ktorý uznáva Fica a Mečiara a ktorý sa chce zoznámiť so ženou by s inzerátom v SME asi nepochodil – ženy by sa mu síce ozvali, ale keby zistili, že to je „mečiarovec“, zhnusenie by bolo na oboch stranách… Prepáčte mi, prosím, použitie nevkusných mien z politiky, ale pre názornosť to je asi najjednoduchšie. Už s tým prestanem.

Voľba média teda funguje ako lievik, či filter. Nie, nedozviete sa vopred, akého partnera (partnerku) si nájdete.

Dá sa však vopred predpokladať, aký partner to nebude.

 • Podajte si zoznamovací inzerát v médiu, ktoré čítajú nezamestnaní a neúspešní (reklamy zamerané na slová ako „zľava“, „pôžička“, „s nami ušetríte“) a neodpovie vám asi nikto schopný, s bohatými záujmami.
 • Podajte zoznamovací inzerát na internete a neodpovie vám nikto, kto nemá prístup na internet.
 • Podajte si zoznamovací inzerát v drahom časopise pre bohatých a neodpovie vám zrejme nikto nezamestnaný (á).

Vylučovacou metódou tak môžete určiť, kam by najlepšie "zapasoval" váš inzerát. Keďže čítate tento text, asi to bude internetová zoznamka – ale nezabúdajte na noviny. Mnoho ľudí internet má, ale nevedia ho používať. Alebo ich nenapadne, že tu môžu hľadať aj zoznámenie. Zoznamka "na papieri" stále funguje.

Komentáre k článku: Inzercia áno. Ale kde?

 1. Sandra 27. apríla 2011

  Ahoj mam 46 rokov a uz roky sa marne pokusam najst toho praveho , je pravda ze to casto vzdavam potom to zase skusam a je to acarovany kruh ktory nikam nevedie ..dalsi problem je asi ze zijem trvalo v canade , je tazko najst slovenskeho muza primeraneho k mojmu veku , ktory by radprezil dozil zbytok zivota z lakyplnou zenou v zahranici?

 2. slad 12. mája 2011

  Ahoj mám 48 rokov, 82 kg a 174 cm. Zoznámime sa ?

 3. Tasmine 13. mája 2011

  At last! Someone who understands! Thanks for potinsg!

 4. Ostrolucka 21. mája 2011

  ahoj mam 50 rokov zoznamime sa?

 5. Imo 2. júna 2011

  Napiš niečo o sebe,konkretnejšie

 6. dana.lapsanska@atlas.sk 19. júna 2011

  Mám 3 dospele dcery, jedna je vydatá, som už babka _8mesiacov, pracujem, ako opatrovatelka v Rakusku, 2 tyzdne som doma vo Svite a dva tyždne v Scheibbs blizko Viedne. Robim skôr spoločničku, ako opatrovatelku, babka potrebuje len spoločnosť. mám k dispozícii aj autzo, tak, čo si babka povie, tam ideme. Scheibbs je nádheré mesto, samá zelen, to ja milujem. Veľmi potrebujem niekoho, s kym by som si aspon písala……. Možno aj stretnutie je možné. Ozve sa mi niekto?

 7. boška 22. júna 2011

  dobry den aj ja bi somsi chcela s niekym pisat mam 52 som z kosic a velmi som stale chcela ist starat sa o niekoho alebo robit spolocnicku no bohuzial neviem rec tak to asi uz nevijde lebo agenturi len ak vie nemecky alebo angl sôm po operacii platnicky som na pn tak mam smolu ak chcete mozme si pisat tak pa boška

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: