Ako sa zoznámiť cez internet

Internet je priam magické slovo. Zvádza nás k dojmu, že tu je všetko inak. Že rande cez internet je rizikové. Alebo prípadné zoznámenie s niekým bude len povrchné. To nemusí byť tak celkom pravda. Internet je technológia, ktorá spája ľudí – rovnakých, akí tu boli aj predtým. Výhodou však je, že dnes sa vďaka sieti môžu stretnúť a zoznámiť aj ľudia, ktorí by sa bez počítača nikdy nespoznali. Je to spôsobené tým, že nastáva iný druh výberu.

V bežnom živote sa stretávame na základe parametrov ako:

 • vek
 • vzdelanie alebo pracovisko
 • susedstvo
 • referencie známych

To dosť obmedzuje možnosti. Napríklad na strednej škole môže byť okolo 400 študujúcich. Jeden z účastníkov tak má šancu osobne sa zoznámiť s takýmto počtom ľudí na základe školy. Niekoho pozná zo susedstva a podobne. Tento okruh ľudí často stačí na to, aby si väčšina ľudí našla optimálneho partnera. Náhoda, šťastie a máte partnera / partnerku. Niekedy sa ani nemusíte zoznámiť, možno sedíte v jednej triede, alebo lavici.

Spomenul som slovo väčšina. Čo tí ostatní? Veľké percento ľudí má na partnera normálne nároky. Sú tiež sami takpovediac normálni. To sa im ľahko hľadá. V druhom kole zostanú voľní ľudia, ktorí:

 • sú stigmatizovaní, čudní alebo len nároční
 • majú príliš presné názory na partnera / partnerku, alebo len málo šťastia stretnúť ju / ho

Predstavte si ostýchavého človeka. Už to je tak trocha čudné, ak sa kvôli strachu bojí zoznámiť. Alebo niekto, kto chce blondínku, no v okolí sú len čiernovlásky. Je to príklad. Vďaka internetu má šancu zoznámiť sa s partnerkou aj mimo svojho poľa pozornosti. Môže “loviť” v inom meste, v inom štáte. Výhodné.

Iste, kým sa dvaja nestretnú naživo, nikdy to nie je ono. Ale veľa sa dá vytušiť. Podať si zoznamovací inzerát nie je problém. Navyše sa môžete pohybovať aj v iných priestoroch.

 • Inzerát je asi najjasnejšia reč. Žiaľ, mnoho vhodných partnerov (často partneriek) tam ani nenahliadne. Nemusíte sa preto stretnúť. O inzerátoch je tu mnoho iných článkov.
 • Sociálne siete. Sú určené na zoznámenie, niektoré, napríklad Facebook pôvodne boli určené ako hlavný kanál, ako zistiť, či je niekto voľný. Ak dnes niekoho štuchnete, už len málokto bude vedieť, že to kedysi bola aj forma pozvania typu “poďme na to”. Sociálne siete môžu ľudí spojiť, ale aj rozdeliť. Často práve tí, čo by sa radi zoznámili cez internet nedokážu túto svoju túžbu dosť jasne ozrejmiť ostatným.
 • Diskusné skupiny a verejné fóra. Tu je situácia horšia, zvyčajne cieľom nie je zoznámenie sa s niekým cez internet, ale skôr diskusia. To môže aj nemusí prekážať. Na nejakú rýchlu akciu to nebude. Zato však môžete v diskusii rozšíriť svoju známosť s ľuďmi, ktorí majú podobné záľuby. Ak budete na diskusných skupinách užitoční, všimnú si to. Neskôr stačí naznačiť, že ste bez partnera. Môže sa stať, že sa niekto ozve. Navyše tieto skupiny sa neraz aj osobne stretávajú.

Jednoducho internet je zostava ľudí, ktorá sa dá využiť aj na zoznámenie.

Dajte na známosť, že sa chcete zoznámiť cez internet

Nemému dieťaťu ani vlastná matka… Keď už ste v nejakej skupine, alebo partii ľudí, mali by ste dať jasne najavo, že si chcete nájsť partnera. Musí to byť celkom jasné z toho dôvodu, že ak to spravíte hanblivo, aj ostatní budú cítiť ostych ozvať sa vám. Nemusí to byť práve slogan pri každom vašom podpise “hľadám si partnerku cez internet, píšte, majlujte, faxujte”. No tu a tam sa to dá spomenúť v komunikácii. Napíšete zaujímavý text do diskusie a skončíte žartovnou úvahou o tom, že teraz sa ešte tak zoznámiť s niekým cez internet a môžete ísť spokojne spať. Aj to môže byť jeden zo spôsobov.

Nečakajte, že týmto spôsobom sa vám začnú hlásiť voľné ženy. (Pokiaľ ste žena, tak muži sa asi hlásiť začnú.) No vznikne o vás povedomie a môže sa objaviť sprostredkovateľ, ktorý pozná vás a pozná ženu, ktorá by sa podľa neho ku vám mohla hodiť. Treba vyskúšať!

Každopádne považujem zoznamovací inzerát asi predsa len za najlepšiu cestu.

 • Vy hľadáte partnerku a tak napíšte inzerát, ale aj čítajte to, čo hľadajú ženy v rovnakom čase, ako vy.
 • Nejaká žena určite práve teraz hľadá partnera cez internet. Prezerá si inzeráty a možno aj nejaký podá.

Je isté, že ak si podáte inzerát, tak

 • Ako muž dostanete málo odpovedí a mnohé z toho mála vám nebudú sedieť.
 • Ako žena dostanete tony odpovedí a absolútna väčšina bude celkom od veci.

A práve toto je hlavný kameň úrazu. Nenechajte sa znechutiť. Podajte viac inzerátov po sebe a trieďte odpovede. Je otázkou času, kedy sa zoznámite s tou pravou. No dúfať, že na prvý pokus niekde mimochodom podáte prvý inzerát a hneď príde odpoveď od toho pravého… To je dobré ako scenár do mokrého snu pubescenta. V reálnom svete to takto nefunguje. Tajomstvo toho, ako sa zoznámiť cez internet je práve v odhodlaní

 1. opakovane sa pokúšať nájsť správneho partnera – na prvý pokus to nefunguje.
 2. počítajte s tým, že sa zoznámite aj s niekým, kto ná iné ciele, než vzťah (flirt)
 3. čím viac ľudí pozvete na rande tým viac praxe získate v zoznamovaní cez internet

Asi sa vám to nepáči. Mnohí by sa radi zoznámili, ale nechcú sa k tomu veľmi priznať. Tam potom je veľmi ťažká práca.

Zoznamovacie inzeráty fungujú

Asi hlavným odkazom, ktorý by som vám rád tlmočil je fakt, že zoznamka je účinný spôsob, akým sa dá nájsť kvalitný partner a partnerka. A to bez ohľadu na váš vek.

Áno, ak ste mladí, nájdete si partnera ľahšie – naživo, či pomocou zoznamky. Čím je človek starší, tým menej “voľných” rovesníkov má vo svojom okolí. Rozvedený štyridsiatnik, či šesťdesiatnik tiež nechce byť sám. Verte, zoznamka vám aj v tomto veku môže nájsť príjemnú partnerku, alebo partnera.

Prekonajte obavy zo zoznamovania cez internet

Možno máte obavy, že zoznamka je len pre stroskotancov. Že zoznamka je miestom podivínov, bláznov a sexuálnych zvrhlíkov. Tento strach je prirodzený – zoznamka je pre vás veľká neznáma. Takopvediac “neznamka”. A človek má z neznámych a nových vecí prirodzený strach. Aby som vám pomohol tento strach prekonať, napísal som pre vás tento web. Sú v ňom zhromaždené (nielen) moje skúsenosti so zoznamkou. Osobne poznám viacero veľmi príjemných párov, ktoré sa dali dohromady práve vďaka zoznamke. A funguje im to dlhodobo.

Zoznámte sa so zoznamkou

Nepodávajte si inzerát hneď. Skúste v sebe na chvíľu utíšiť netrpezlivosť. Prečítajte si tipy, ktoré tu nájdete a vypracujte si najskôr taktiku a stratégiu, ako si podať inzerát, ako ho formulovať. Ak ho napíšete dobre, príde vám možno len jedna jediná odpoveď. Od tej pravej. Toto zoznamka dokáže. Naučte sa ako na to a použite ju.

Tento web píšem z pohľadu človeka v strednom veku, no snažil som sa fakty čo najviac zovšeobecniť tak, aby boli užitočné pre všetky vekové skupiny a to pre mužov i pre ženy. Budem rád, ak vám tieto riadky budú užitočné – potom malo zmysel ich písať. Snažil som sa text písať ľahko, aby ste sa pri čítaní aj trocha pobavili, pookriali. Čestne prehlasujem, že to, čo tu píšem myslím celkom vážne, nejde o žart.

Prajem vám, aby ste našli odvahu podať si inzerát typu zoznamka a aby ste aj uspeli. Nebuďte sami. Možno máte strach, že nevyzeráte dokonale. Že by vás už nikto nechcel. Verte – presne to si o sebe myslí možno polovica ľudí, ktorí píšu na zoznamky. Prelomte obavy a skúste zoznámenie cez inzerát.

Komentáre k článku: Ako sa zoznámiť cez internet

 1. Jano 23. decembra 2008

  Zdravím! Dobrá séria článkov. Zasmial som sa, aj si nostalgicky zaspomínal… Mnoho vecí by bolo treba do skaly tesať a ľuďom (teda aj mne) pravidelne o hlavu otĺkať :-)
  Nech sa darí aj naďalej. Jano

 2. Dolfi 26. januára 2009

  Mirec, otázka.
  Podám inzerát, ozve sa mi nejaká kočka. Ako každému chlapovi, aj mne musí pripadať príťažlivá, ak sa mám s ňou rozhodnúť pre nejaký vzťah. Tak ju požiadam o fotku. A zistím, že… no, jemne povedané, nie je môj typ. Čo teraz? Napíšem pravdu, že hold smola, ale ja mám latku postavenú vyššie? Osamelej kočke, hľadajúcej lásku, to môže pripadať ako facka… Tie rozdávať nechcem. Aj keby som je to nenapísal takto tvrdo, pravý dôvod si ľahko domyslí. Budem klamať a tvrdiť, že medzičasom som sa už bleskovo zaľúbil do inej a tak nemám záujem? To sa mi bridí… Čo robiť?

 3. Miro Veselý 27. januára 2009

  Ideš na trh a chceš kúpiť ananás. Trhovníčka má len nedozreté plody. Ale rada by predala. Ak ju odmietneš urazí sa. No a čo? Obaja ste na mieste, kde sa hľadá. Obaja máte právo výberu. Ak by si s ňou zostal len zo súcitu, ten vzťah by nefungoval. Napíš jej, stručne a slušne, že jej ponuka nie je aktuálna. Nič viac.

  Na druhej strane len podľa fotky by som sa určite nerozhodoval. Urobiť DOBRÚ fotku bežnej baby nie je tak jednoduché. Ale spackať peknú babu amatérskou fotkou to je bez problému. Ak ti sedia listy (písali ste si?) stretni sa. Dizajn u baby síce je dôležitý, ale ak plánuješ dlhodobý vzťah, tak sú dôležitejšie parametre.

 4. Dolfi 27. januára 2009

  Mirec, obávam sa, že si nerozumieme. Ak ide o lásku a cit, porovnávanie to s kšeftovaním na trhovisku je nemiestne. Súhlasil by som s tebou v prípade, ak by som hľadal zo vzťahu nejaké materiálne výhody – a zvažoval, čo prinesiem ja a čo partnerka. V takom prípade naozaj nezáleží na dizajne, ale – v mnohých prípadoch – ani na láske. To je ale presne to, čo nechcem. Obchodníčok, hľadajúcich vzťah z rozumu behá po svete dosť, na ich nájdenie nie je potrebný internet… Písať o peknej babe a nekvalitnej fotografii, no, to sa mi ani nechce rozoberať, považujem to za príliš zjednodušujúce.
  Ale – napriek všetkému ti ďakujem aspoň za snahu poradiť .

 5. jastrabik 7. februára 2009

  Pači sa mi , keď sú ľudia aktívni,a keď dávajú druhým pocit,že môžu byť osožní a začnú si veriť.Vždy som chcela pomáhať,len ja to robím čiastočne.
  To,čo si dokázal,je skvelé,ak si z Teba berú príklad aj tí ostatní.
  Ak máš nejaký dobrý nápad, čo treba zlepšiť,držím Ti palce.

 6. dus99 2. marca 2009

  Zaujal ma článok, ale súhlasím s Dolfim. Bolo by to veľmi kruté dotyčnej povedať : Nie si môj typ. Zase ale pravdou je, že z peknej misky sa nenaješ, keď je prázdna.

 7. hartbrejker 29. marca 2009

  dobra tema tak prispejem aj ja. dobre nechcete byt kruty alebo povedat pravdu dotycnej. mne osobne sa stalo ze mi povedali zenske ze nie som ich typ .alebo dokonca ja poslal foto a oni nic ziadna odpoved. tak oni nie su krute?

 8. Lenca 9. mája 2009

  Fakt dobrá téma!
  Asi nebude chyba, keď nejaký názor napíše aj žena, keď sa jedná o ňu. Viem, že ten názor nemusia zdieľať ostatné žienky, ale ja si myslím, že by si inteligentnú babu neurazil tým, že by si jej napísal úprimnú pravdu. Vieš, v dnešnej dobe nie je asi problém natrafiť na babu, ktorá si je vedomá svojich iných predností a tvoje “NIE”nebude brať ako urážku. Veď má ďalšie možnosti a môže sa zoznamovať ďalej. Neváhaj a píš len tak, ako to naozaj vnímaš

 9. Aja 6. júna 2009

  no tak ja potrebujem odmietnut chalana a fakt sa k tomu neviem donutit.. Ale asi budem musiet nabrat odvahu

 10. nindza 20. septembra 2009

  ahoj, poradi mi niekto nejaku dobru slovensku zoznamku? alebo aj viac? dik

 11. Dolfi 21. septembra 2009

  Nindza, skús napríklad http://www.azet.sk . Klikni na Zoznamka a môžeš inzeráty čítať. Ak ich chceš aj písať, musíš sa najkôr zaregistrovať podľa pokynov.

 12. 000biba 27. novembra 2009

  Viem, ako bolí samota a trápi ma to, že som sama a stretnúť dnes muža, ktorý myslí na vzťah vážne je ako čakať na zázrak…………..

 13. Miro Veselý 29. novembra 2009

  biba ale to hádam nie, väčšina mužov vo vážnom vzťahu skončí skôr, či neskôr. treba sa stretávať s čo najviac rôznymi mužmi a namiesto o vážnom vzťahu sa voľne baviť. ono to príde.

 14. Dominik 23. februára 2010

  Dolfi,

  pár myšlienok…
  1. Písať len ženám, ktoré si dajú k inzerátu aj fotku. Skús napríklad http://www.amor.sk je tam pomerne veľa fotiek.

  2. Ženy, ktoré do inzerátu fotku nedajú nechcú byť súdené podľa vzhľadu. To však neznamená, že nie sú akraktívne. Opak je často pravdou. Preto sa oplatí napisať aj tým bez fotky – možeš tým len získať.

  3. Neodpisovať ženy len na základe fotky. Treba sa stretnuť osobne – aspoň raz. Je možné, že čím viac ju spoznáš, tým menej bude pre teba jej vzhľad rozhodujuci, alebo sa stanete dobrými kamarátmi.

 15. Dolfi 23. februára 2010

  Ďakujem, Dominik, keď budem mať viac času, prelustrujem to… :-)

 16. jaroslav hombo 17. apríla 2010

  rad by som sa zoznamil s obicajnou slecnou,zenou damou medzi 46-50 ktora by chcela mat dieta som slobodnybezdetny a trpim samotou

 17. eka60 8. júla 2010

  jaroslav hombo, si sa zblaznil? ze dama vo veku 46-50 a dieta….

 18. Dolfi 9. júla 2010

  Eka, a čo by si poradila chlapovi, ktorý má po 50-ke a túži po vlastnom, teda nie cudzom potomkovi? Že si má nagélovať vlasy, dať náušnicu do ucha a ísť na diskotéku baliť 20-ky?

 19. mary 15. júla 2010

  mal by si si hľadať takú 35 – ku. (Ale kde, to teda ťažko poradím) Veď 15 ročný rozdiel nie je tak veľa a tie čo nemajú dieťa možno to ocenia. Ale v 50 ke dieťa?! ja osobne mám (myslím dieťa, aj 50 :-) ), ale už by som nechcela.

 20. dana.lapsanska@atlas.sk 19. júna 2011

  hladam muza, normalneho, slobodny, alebo rozvedeny, mam 47 rokov. Myslim, že som celkom pekna, štíhla a dobrej povahy.

 21. elison111 11. októbra 2011

  hladam kamarata mam 50 rokov ,len mam problem najradsej mam ked je chlap mladsi nejde mi o sex ako o priatelstvo a porozumenie ,rada by som s niekym chodila do tatier na kavu ale zatial som nemala stastie dufam ze raz sa mi podari zoznamit s niekym,stravit vikend spolu

 22. lilko 20. októbra 2011

  Som vdovec a rád by som sa zoznámil zo ženou od 60 do 64 rokov.

 23. apolienka 15. novembra 2014

  Teda čítam tu tie vaše parametre (myslím chlapov ) ,čítam tie rady… na zoznamkách a to rôznych som roky a zatiaľ som sa od chlapov dozvedela , že oni by sa radi zoznámili ( vydržalo by im to presne po rozkročené nohy najlepšie do mojej postele a to ja nerozdávam ) , potom to že som príliš pre nich atraktívna a oni by žiarlili ( jedna výhovorka) potom ,že som príliš inteligetná a rozumná a zaslúžim si čosi lepšie ako sú oni ,alebo že oni veľmi músru ženu nemusia:) ( druhá častá asi pravdivá veta ),tak že konštatujem , že za mnohé roky čo som skúšala zoznámiť sa s niekym som stretla tieto skupiny mužov: zakomplexovancov, veľmi jednoduchých týpkov čo sa týka intelektu, absolútnych nevychovancov , patriacich správaním do praveku, zanedbaných a to po všetkých stránkach , lakomcov, podvodníkov , ženatých a zadaných hrajúcich na slobodných , ďalšia skupina je veľmi osobitá mladší takmer o 20 rokov,ktorí si myslia naivne ,že mi zalichotia ak ma obťažujú zoznámením – tí sa delia na tých čo postrádajú mamičku a druhí ktorím ide len o sex, tak že po 8 rokoch , keď ma oslovilo cez 60 000 mužov ( to vynechávam tých čo ma oslovovali duplicitne z viacerých nickov – aj na to sa dá ľahko prísť) som zo zoznamovaním cez internet definitívne skončila!!!!

 24. Juraj 9. decembra 2014

  Ak to Apolienka vystihla, tak to nie je vobec jednoduche… Vela stastia.

 25. Angel 25. mája 2015

  V každej zoznamke sa vyžaduje zadavať informácie. Ja mám však radšej ak ich je čo najmenej. Napíšem čo chcem. Skúsenosť dobrú mám s pokec.sk a hooneey.com Dam zadávate len to najnutnejšie. Je len na vás čo tam dáte. Nezabúdajte však že za obrazovkou sa vždy a to je skoro pravidlo schováva úplne niekto iný!!!

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: