Predstieranie orgazmu

Neschopnosť dosiahnuť orgazmus je u žien vcelku rozšíreným problémom. Hovoríme o neschopnosti dosiahnuť orgazmus s partnerom.

Ženy sa vo všeobecnosti vedia samé potešiť viac než dobre.

Podľa najnovších výskumov, takmer 30% žien máva problém s dosiahnutím orgazmu počas sexuálneho styku a podobné percento sa sťažuje na to isté vo vzťahu k orálnemu sexu a iným druhom erotických hier. Z výsledkov tiež vyplýva, že takmer 45% žien častejšie či menej často predstiera orgazmus počas milovania sa so svojim partnerom.

Príčiny predstierania orgazmu u jednotlivých žien sú podobné. Kvôli únave (najčastejšie) to už chcú mať za sebou, je zjavné, že vzrušenie sa stupňovať nebude a nechcú partnera ďalej „trápiť“, no a samozrejme nechcú ho raniť a nemajú chuť odpovedať na otázky, ktoré vždy začínajú slovkom prečo. Z tohto uhla pohľadu to vyzerá tak, že predstieranie orgazmu predchádza množstvu nepríjemných okamihov v tak chúlostivej oblasti, akou sex je.

Lenže..

Žene bola do vienka daná možnosť mať orgazmus. Nevie sa presne prečo je to tak a aký to má dôvod. Avšak žena, ktorá orgazmus zažila vie, čo jej to dáva. A preto by mala prekonať strach z konfrontácie s partnerom a so sebou a z riešenia otázok, ktoré sa začínajú slovom prečo. Často krát býva totiž príčina veľmi jednoduchá. Možno partneri spolu prídu na to, že by mali zvoľniť tempo. Že by sa mali vybrať v sobotu na výlet tak, ako to robievali kedysi. Možno spolu zistia, že im ešte ostalo pár dni dovolenky a spomenú si čo všetko plánovali.

Je škoda, že po dlhšom partnerstve sa sex často dostáva až celkom kamsi na koniec v dlhom zozname povinností, úloh a zadaní. Potom neprekvapí, že žena už naň ani nemá chuť. Ak by mal byť “poriadny” a dlhý (ten sex, nie úd) sú to desiatky minút po ťažkom dni. Chce sa mi? A tak jednoduchšie je proste mužovi “dať”. Predstieraním orgazmu sa urýchli aj mužova akcia. A môžeme ísť búvať.

Komentáre k článku: Predstieranie orgazmu

  1. jojojo samoliečitelka 15. mája 2008

    Jo jo , dávam za pravdu .Ja síce orgazmus dosiahnem, aj ked sa viac namakám, ale niekedy radšej ,len tak dám starému ,aby som mala od neho pokoj .Proste to je normálne .Ale keby som mala dávať len tak starému a ja by som z toho nič nemala, tak mu poviem ,, pozri kdo na teba pozerá ,, aha môj vibrátor – je to zaručená pomsta na to, aby sa viac snažil ma pomilovať :)

    Chlapi nemyslite len na seba , ked to začnú robiť ženy tak si nafiknete ani raz :)

  2. Hmm 16. mája 2008

    jojojo mohla by si mi nechat nejaky kontakt, chcel by som nieco prebrat, je to mozne ?

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: