Frekvencia pohlavného styku

Podľa výskumov sa frekvencia pohlavného styku výrazne líši od krajiny ku krajine.

Celosvetový priemer je 109 pohlavných stykov ročne, o je zhruba dva krát za týždeň alebo raz za 3.3 dňa.

Najmenej sexujú ľudia v Thajsku, len 64 krát za rok, čo je o polovicu menej ako Američania.

Najčastejšie má pohlavný styk veková skupina od 20-29 a 30-39, a to viac ako 2 krát týždenne. Pri vekovej skupine nad 40 rokov je to 1.8 krát za týždeň a u ľudí pod 20 rokov, 1.7 krát týždenne.

Čo sa týka rozdielu medzi mužmi a ženami výskumy zistili, že ženy sú vo veku do 20 rokov sexuálne aktívnejšie ako muži. Naopak, po dosiahnutí 40 roku veku sú viac aktívni muži ako ženy.

Najviac sexuálne aktívne sú dvojice, ktoré spolu žijú, ale neuzavreli manželský zväzok. Milujú sa v priemere 146 krát ročne. Na druhej strane ľudia nežijúci v stabilnom zväzku majú sexuálny styk len 69 krát ročne. Prieskumy ukázali, že dvojice, ktoré majú deti, majú sexuálny styk častejšie (115 ročne) ako bezdetné páry (103 ročne).

Komentáre k článku: Frekvencia pohlavného styku

 1. papucka 30. apríla 2008

  kto je prosim vas ten chalan na tejto fotke v bielej mikine … prosimmmmmmm

 2. noteda 12. januára 2009

  no, tak ak “Prieskumy ukázali, že dvojice, ktoré majú deti, majú sexuálny styk častejšie (115 ročne) ” tak ja zijem v hlllboko podpriemernom partnerstve… asi tam 20 krat za rok…
  ano som frustrovany…

 3. pali 9. júna 2010

  Moznoze tie Thajcanky maju nedostatok sexu a preto cakaju na turistov – hlavne z Ameriky, kde su rozbehnuti a sex by im chybal pocas pobytu v Thajsku.

 4. pali 9. júna 2010

  Ked sa pozrieme – vsade same nadrzane nastky, ale tie sa svojim rovesnikom vysmievaju ,tak su nuteni robit si to sami a chlipni 40 a viac nici slintaju po nakychto nastkach, vid nasi susedia z Ciech ,rodaci Polska, ale ani u nas nie su vinimky , ktori svoje zeny po prechode vymenia za sotva dospele baby , ktore mozu byt ich dcerami ,vnuckami, mozno aj pravnuckami.

 5. MUCHA 20. júna 2010

  ktovie ako by dopali statistiky keby som bol osloveny ja ja mam sex kazdy den niekedy aj viackrat

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: