Máme rovnaké záujmy?

Častou predstavou o správnom partnerovi (partnerke) je to, či má rovnaké záujmy, ako ja. Je to logický dôsledok „štandardného“ balenia. V reálnom svete je časté, že sa ľudia stretávajú na základe spoločných záujmov. Záujemca o pobyt v prírode asi bude členom horolezeckého oddielu a možno si tam nájde horolezkyňu. Milovníčka papagájov sa možno zoznámi s ich chovateľom. Vášnivý čitateľ sa možno so svojou budúcou zoznámi v knižnici.

No spoločné záujmy pre vzťah nie sú rozhodujúce. Pre harmonický vzťah sú dôležité záujmy. Akékoľvek. Čím viac, tým lepšie.

Zoznamka môže spojiť vášnivého poľovníka s cestovateľkou po svete. Vzťah týchto ľudí môže prvotriedne fungovať – kým on bude na poľovačke, ona môže ísť do Paríža. A podobne. Pre harmonický vzťah nie je potrebné, aby on aj ona milovali dychovku. Proste si môžu dať každý sluchátka. On si tam pustí dychovku a ona trebárs techno.

Internet umožňuje aby sa stretli aj ľudia rôznych záujmov. Záujmy – nech sú akékoľvek – sú vždy signálom bohatej osobnosti. Čím sú pestrejšie, tým lepšie. Zrelej dvojici nebude prekážať, ak ona večer číta romantický slaďák a on krvavý horor plný mŕtvol a mäsa vytekajúceho z knihy.

Samozrejme, pod pojmom záujmy tu myslím skôr konštruktívne, pozitívne orientované činnosti zrelých ľudí, ktoré nie sú vykonávané na úkor druhých. Nie sprejovanie po múroch, či chlastanie piva.

Komentáre k článku: Máme rovnaké záujmy?

  1. Lukas 31. mája 2011

    Ahoj :) clanky na tejto stranke mi v mnohych veciach vyrazili dych, pretoze az po ich precitani som si uvedomil, kolkych chyb som sa doteraz dopustal a isty cas sa asi dopustat budem, lebo sa veru je v com zlepsovat :D Dakujem, citim sa obohateny :) Lukas z PP…P.S. ibko: green_eyes :)

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: