Koľko dostanete odpovedí?

Skúmal som, ako to vyzerá v praxi. Zoznamka je podobná, ako bežný svet – muži sú aktívnejší. Podávajú viac inzerátov, odpovedajú na viac inzerátov. Muži majú tendenciu odpovedať plošne – ak hľadá ženu, je mu jedno, akú, napíše všetkým a ešte si aj podá zo tri inzeráty.

Ženy si skôr vyberajú podľa znenia inzerátu. Zvážia to a napíšu niekoľkým mužom, ktorých inzerát ich najviac zaujal. Ak trafia, ani si svoj inzerát nepodajú. Aj ženy niekedy skúšajú šťastie “plošne”, napríklad jedna rozvedená s dieťaťom v istom období odpovedala na každý inzerát muža – hľadala nového otca pre svojho 10 ročného syna. Snáď bola nakoniec úspešná, prajem jej to.

Koľko odpovedí na inzerát vám teda zoznamka prinesie? Generálne – čím ste mladší, tým viac. Po tridsiatke nastáva rýchly pokles voľných a po päťdesiatke je už šancí dosť riedko – ale sú reálne!

 • Ak ste muž: bežne do 10 odpovedí, možno 20.
 • Ak ste žena: bežne od 200 a viac, podľa formulácie textu

To je už číslo, ktoré je ťažké spracovať…

Zoznamka a partneri

Zoznámiť sa s partnerom svojho života cez inzerát teda možné je, ale aj tu platí Murphyho zákon: predtým než niečo spravíš, musíš najskôr spraviť niečo iné. V tomto prípade to iné bude znamenať že budete skúmať, akí partneri sa vám ozvali. Bude to vyžadovať trocha evidencie a triedenia. To je nepohodlné a neprehľadné.

Tu je to na škodu veci presne naopak, ako by to bolo fajn. Chalani sa radi hrajú s počítačom, pekné by bolo, keby mali veľa odpovedí na striedenie od partneriek. Databázy, analýza… Klasická úloha pre ITčkára. Preto odporúčam ženám, ktoré majú pocit, že sa v tom trocha topia, požiadajte o pomoc kamaráta. Pretriediť a vyfiltrovať e-mail s odpoveďami partnerov zo zoznamky chce trocha zručnosti a nadhľadu.

Výber správneho partnera

Ak vám zoznamka predhodí priveľa partnerov, tak sa nedajte zaskočiť. Aj v reálnom živote je potrebný čas na zoznámenie. Tých partnerov, ktorých odpovede na zoznamovací inzerát sa vám pozdávajú jednoducho kontaktujte a začnite sa im venovať. Ak je ponúk veľa, začnite neľútostne. Písaním. Veľa ľudí vám na zoznamovací inzerát rovno pošle telefón, alebo sa chcú rýchlo stretnúť. Aj to je metóda, ale nikdy nezaškodí, ak vidíte aj písomný prejav vášho možno budúceho partnera.

Ak vám totiž niekto napíše “napýš SMS” dá sa z toho vyčítať dosť veľa. Od arogancie, cez negramotnosť až po nízke IQ. A poviem vám natvrdo: tý hrúbka tam prekáža najmenej. Je veľa vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ktorí nevedia gramatiku. Taká negramotnosť nie je tragédiou, ak sa niekto neživí perom, bolo by úzkoprsé opravovať mu hrubizne.

Oveľa viac si preto všímajte tón akým je e-mail napísaný. Keďže taká odpoveď na zoznamovací inzerát je bez zvuku, signálmi bude:

 1. Dodržiavanie formálnych pravidiel. To sa dnes s prehľadom ignoruje. Oslovenie neraz chýba. Podpis tiež.
 2. Celkové vyznenie. Je to človek ktorý sa vyjadruje citlivo? “Som 44/167/88 M7/15 napíš číslo a zavolám ti” je odpoveď, na ktorú stačí odpovedať stlačením jedinej klávesy. Vymazať. Ibaže by vás zaujímalo, ako vám do telefónu dýcha 55 ročný tlstý fotrík s krátkym a hrubým.
 3. Znaky empatie v texte. Dobrým signálom bude dlhší text v ktorom pisateľ (pisateľka) myslí aj na vás. “Rada by som sa s Vami stretla, ale ešte sa mi to zdá zavčasu. Bola by som rada, ak vás moja opatrnosť veľmi nenahnevá.”
 4. Rátajte slová začínajúce písmenami “ne”. Z mojej skúsenosti ak niekto píše texty typu “neschopný vedúci, neznášam ho, nemôžem dnes ísť von” je to varovný signál. Môže ísť o hnev a ten môže pominúť. Ale hnev vždy značí bezmocnosť. Bezmocní ľudia nie sú do partnerského vzťahu tá najlepšia partia.
 5. AK NIEKTO PÍŠE VEĽKÝM PÍSMOM. Ja taký majl nikdy nečítam. Je to náročné na čítanie a považuje sa to za “kričanie”. Ak niekto takto píše, je to buď hulvát, alebo nevie robiť s počítačom.
 6. Priveľa výkričníkov signalizuje, že pisateľovi veľmi záleží na vyznení. Až tak, že vymazať býva príjemnejšie ako komunikovať.
 7. Priveľa ornamentov ako smajlíky je tiež na zváženie. Je to trocha nedospelé, ale nemusí to byť škodlivé. V odpovedi na zoznamovací inzerát by sa tým asi mohlo viac šetriť.
 8. Používanie podivuhodnej hantýrky typu “xeme ízzť won, daj si 3čko bAbY”. Začiatočník v elektronickej komunikácii možno videl nejaké sprievodné texty hackerov ku kradnutému softvéru. Alebo sa opičí po niekom. Takúto komunikáciu nečítam, je to otravné, zdĺhavé. Podobne, ako pri piercingu a tetovaní, ani ľudia píšúci týmto štýlom neznesú ani náznak kritiky. Ak im naznačíte, že taký text sa ťažko číta, urazia sa. No a ak sa niekto urazí, je to skvelé – práve ste odhalili povahovú črtu celkom zakázanú do partnerského vzťahu. Urážlivosť.

Z takýchto drobných črepiniek si viete skladať mozaiku osobného profilu. Nie, nemusí to byť presné. Ale hľadáme predsa znaky, ktorému partnerovi sa oplatí vyhnúť.

Viem, ja tu píšem svoj názor a ten nemusí platiť. Niekomu môže naopak pripadnúť husté, ak niekto valí jednu floskulu za druhou, píše čudne, alebo chybne. Možno vám práve takýto prejav pripadne atraktívny. Potom zmažete všetky majly z ktorých páchne brilantína a sú v nich formulácie typu “veľavážená najtajomnejšia, s úctou akej som len schopný, by som si čo najserióznejšie s Vami začal dopisovať.” :-)

Počet odpovedí na zoznamovací inzerát

Je to taký oblúk. Najskôr by ste chceli, aby vám v zoznamke partneri priskakovali najlepšie po stovkách. Nech sa dobre vyberá. V skutočnosti však veľký počet odpovedí na zoznamovací inzerát znamená nový problém. Ako to utriediť a udržať otvorenú komunikáciu aspoň s tými najnádejnejšími.

Viem, metóda triedenia podľa našej inzitnej grafologickej analýzy e-mailu je surová a nepresná. Vždy však môžete ísť do koša a prejsť povymazávané e-maily, či vám nejakí partneri neprekĺzli medzi prstami. Ale to až v prípade, že na nich / na ne budete mať čas.

Komentáre k článku: Koľko dostanete odpovedí?

 1. slapy 6. decembra 2008

  Hovoria o mne, ze nadherne stylizujem. Zoznamila som sa takto asi so 4 muzmi. Zaujala som kazdeho na prvykrat., ci uz pisanim, aj osiobne. Som dost vyrazna, takze aj to zohrava dost velku rolu. Velmi prijemne si pohovorime, su zo mna nadseni, priam uneseni… Lichotky sa celkom dobre pocuvaju, ked sa myslia uprimne. Kazde stretnutie skonci vymenou telefonu a muzi mi oznamia “zavolam Ti”. Ja cakam, lebo, ked slubil, ze zavola, tak ho nebudem uhanat, lebo na jeho inzerat sa urcite prihlasi niekolko zien. Bohvie kolka som v poradi. Takze tento muz si vybera, prebera, uvazuje ktoru z nich si vybrat… Ak Vam muz po stretnuti povie “zavolam Ti”, znamena to, “idem lovit dalej, nikdy sa Vam uz neozve. Najhorsi su muzi okolo 50-ky. Uleju si niekolko rokov dolu…. Takze damy “pozor”. Najlepsie je, podat si inzerat sama, tiez vyberat… Ale neviem, ci si tu medzi nasimi slovenskymi muzmi nejakeho naozaj muza najdem. Zahranicni su k zenam tolerantni, uctivi, vazia si ju, ak ich ocari…..

 2. lubo 22. decembra 2008

  Zdá sa že skutočne mi starší to máme ťažké ale ženy by si mali tiež uvedomiť že roky sa nezastavujú a že ak chcem s niekym to skúsiť nejde o vek ale o to čo od toho partnera chcem.Dnes si každá dáma chce vyberať toho pravého ale stalim preberaním jej uteká čas a tak o čo ide si užiť alebo vymýšlať . Hladať krásu alebo dobre vlastnosti človeka.Dilema čo hovorí sama za seba.A zo skúsenosti viem že nieje nad chápavosťou a oddanosťou partnerky akú som spoznal a tu nešlo o krásu vonkajšiu ale vnútornú a stálo to zato-verte.

 3. monchy 2. júna 2009

  lutujem ťa traker že si takto dopadol

 4. jasmine 30. apríla 2010

  Musím s Tebou súhlasiť Lubo…….. a krásne si to napísal….

 5. person 6. februára 2011

  Mám strašne rada jedného chalana no ja som sa s ním pohádala a teraz je to už skoro 2 mesiace čo ma ignoruje a neodpisuje na správy už som to vzdala ked mi neodpisal na prve spravy teraz som mu nenapísala už mesiac …ale ked ho stretnem dáva ignory čo mám robiť ako sa s ním udobriť ? :/

 6. janko 18. júla 2011

  ahojte je tu nejake pekne dievca ktore chce stravit prekrasne chvile ak ano prosim ozvi te sa my na 0949509177 dakujem vam velmi pekne

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: