Frajerka žiarli bez príčiny

Moja frajerka, s ktorou chodím už 2 mesiace v poslednom čase dosť žiarli. Kontroluje mi veci, často sa prehrabuje v mojom telefóne. Začína mi to vadiť, pretože jej nie som neverný. Milujem ju, ale často vie byť veľmi nepríjemná.

Ak ste si našli partnerku, ktorá má sklon ku žiarlivosti, je to zlé. Žiarlivosť zvykne mať fázy priebehu, ktoré sa veľmi nemenia, či už žiarli žena, alebo muž. Najskôr sa žiarlivkyňa bude tváriť, ako keby nič. Ale budete cítiť, že niečo, ale neviete čo.

Potom sa občas, akoby náhodou, zmieni, že je síce veľkorysá, ale … by už nezniesla. Na miesto troch bodiek si dosaďte čokoľvek. Tancovanie s kolegyňou na zábave, neveru, pohľad na cudziu atraktívnu ženu, listovanie erotických časopisov.

No veľmi rýchlo vás začne aj podozrievať. Bez ohľadu na to, čo robíte (alebo nerobíte). Od podozrenia je to len na krok ku otázkam, výčitkám. Nasleduje sledovanie, tajné prezeranie vecí… Obávam sa, že ste práve v tomto štádiu. Nasledovali by obvinenia, výčitky, hádky, urážky a hlavne dusno. Dusno na zbláznenie, kedy ste “bez zvuku”.

Odporúčam vám okamžité a autoritatívne ukončenie prejavov žiarlivosti. Oznámte jej, že ak vám povie čokoľvek súvisiace s podozrením, okamžite odídete na 24 hodín. Fyzicky ju opustite na celý deň. Upozornite ju, že si neprajete ďalšie prehliadky vecí, spodného prádla, prepadové telefonáty, nečakané návštevy, či snorenie v mobile.

Ak ešte raz zistíte, že by sa vám hrabala vo veciach, že končíte vzťah.

A ak to nepomôže, spravte to. 2 mesiace sú krátka doba. Ukončite taký vzťah. Ušetríte si možno roky veľmi ťažkých chvíľ.

Ale pozor! Ak vyslovíte nejaké ultimátum, MUSÍTE ho dodržať. V prípade, že ju upozorníte, že si neprajete, aby sa vám hrabala vo veciach inak rozchod, musíte sa s ňou naozaj rozísť. Inak vaše ultimáta budú pre ňu len úsmevné bonmoty, ktoré síce hovoríte so stiahnutým obočím, ale nikdy nedodržíte. Stačí pár kvapiek sĺz a ste zlomení? Potom sa pripravte na roky podobnej “zábavy”.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: