Ako sa cíti podvádzaná žena

Niektoré manželky (alebo dlhodobé partnerky) na to, že ich chlap má milenku prídu veľmi skoro, niektoré neskôr. Niekedy je to náhoda, že sa dvojica prezradí a situácia sa rieši hneď na počiatku, niekedy je podvádzaná manželka aj roky v neistote. Áno, niektorí muži dokážu vzťah s milenkou tajiť celé roky a manželka je buď v nič netušiacej spokojnosti, alebo len v stálom podozrievaní a chýbajú jej dôkazy na to, aby „udrela“ a mohla situáciu riešiť. Čo sa totiž začne diať? Manžel čoraz častejšie chodievať kamarátom s niečím vypomôcť a spočiatku jej je trápne sa ich na to pýtať a preverovať ho.

Ak to však nakoniec spraví, možno ho „zakryjú“ a podozrenie sa v nej na chvíľku rozplynie: Alebo jej známi občas prehodia poznámku o sympatickej žene, ktorú s ňou videli (takýchto dobromyseľných známych by mali asi ukameňovať, pretože nič konkrétne jej nepovedia, len začne jej myseľ nahlodávať červíček podozrenia). Keď sa totiž na to manžela priamo spýta, dostane dôveryhodnú odpoveď kto tá žena bola, pretože muž má alibi vopred premyslené.

Takže manželka je tam, kde predtým. Možno sa neskôr uchýli k tomu, aby mu začala kontrolovať maily alebo smsky. U neopatrného muža jej to vyjsť môže, ale niekedy ani tam nenájde dôkaz, ktorý hľadá. Ale začne si viac všímať správanie svojho chlapa a vidí veľa príznakov. Len nevie, čo s tým. Pokúsi sa správať sa k nemu inak, ako doposiaľ, je milšia, má častejšie chuť na sex, ale všetko ju len presviedča o tom, že je medzi nimi niekto tretí. Vtedy má manželka na výber: buď sa s tým zmieriť a prestať to riešiť, ak jej okrem tohto „detailu“ manželstvo s ním vyhovuje. To robia spravidla ženy, ktoré sú pri mužovi dobre zabezpečené, ale láskou k nemu nejako veľmi neovplývajú. Preto zvolia pohodlnejšiu cestu a zavrú oči nad tým, čo sa deje. Nechcú meniť situáciu, nechcú sa rozvádzať, tak sa zmieria s faktom, že sú podvádzané. Buď si nájdu tiež niekoho, kto bude uspokojovať ich potreby, alebo ostanú verné svojmu nevernému manželovi, ktorého ale na iné úlohy v manželstve potrebujú.

Horšiu situáciu majú manželky, ktoré svojho manžela milujú. Je to pre nich veľký šok a často hľadajú príčinu v sebe a začnú sa podceňovať. Alebo naopak, zmenia svoj účes, postavu, celkovú vizáž a pokúsia si manžela pripútať opäť k sebe. Nie je to ľahká cesta, ale je to jeden zo spôsobov riešenia. Najhoršie znášajú podvod emotívne alebo až hysterické ženy, ktoré vyvolajú scény hodné talianskych filmov. Tie niekedy neodpustia neveru vôbec, navyše spravia škandál v práci, kde pracuje milenka, u manžela v práci, na ulici, kdekoľvek. Neskôr mu možno odpustia, ale budú sa hanbiť ukázať sa pred ľuďmi, ktorí boli svedkom scén.

Niekedy môže byť fakt, že má manžel milenku aj posledná kvapka pre rozhodnutie sa k rozvodu. Ak bol manžel už predtým nespoľahlivý, nezodpovedný, alebo závislý napríklad na alkohole, hrách a pod. a ona sa len silou mocou usilovala udržať rodinu, práve tu si môže povedať: A dosť! Načo mi je taký chlap? V tomto prípade jeho milenku síce tiež nenávidí, ale neskôr, keď všetko zlé okolo rozvodu prehrmí a ona zistí, že rozvodom s takým chlapom sa jej uľavilo, v duchu milenke ďakuje.

Takže ako vidíme, ani jedna oklamaná manželka to nemá ľahké, každá preleje množstvo sĺz, či sa už manželstvo skončí rozvodom, alebo odpustením. Pretože aj to odpustenie trvá nejaký čas, nikdy to nie je zo dňa na deň. Ten tieň podozrenia, že sa situácia môže zopakovať, bude v podvedenej manželke pretrvávať veľmi dlho. Možno to už ani nikdy nebude také ako predtým.

Vaša Kika

Komentáre k článku: Ako sa cíti podvádzaná žena

  1. VierkaBezmena 26. mája 2019

    Dobrý deň, práve prežívam odhalenu neveru, a so z toho hotová… S manželom sme 9r.spolu,z toho manželia 4r.zhruba pred tromi týždňami neprišiel v noci domov, čo bolo do vtedy tabu! Bez vysvetlenia, ospravedlnenia prišiel domov na obed druhého dňa, v naladicke… Samozrejme som sa hnevala, a chcela vysvetlenie odpoveď proste sa bol ožrat s kolegami… Nechala som to tak, veď nech no.. Tak sa ožral. Lenže o týždeň sa to zopakovalo, dokonca aj celý víkend nebol doma… A teraz chodí domov len sa prezliecť, umyť a na záchod.! Pýtam sa, nikoho máš??? Nieeeeee!! Ešte som zabudla podotknúť že som ho chcela vytrestat, tak som ho vyhodila zo spálne… A zrejme som to nemala robiť. Povedal že nikoho nemá, že chce byť proste sám, slobodný, ako bol pred naším stretnutím. S týmto som ja pravda nesúhlasila znova odišiel na noc, ráno prišiel dokonca sme sa milovali, večer znova nebol doma, keď som mu dohovarala tak povedal proste že má inú… Tak a teraz sa mám v ňom vyznať? A vraj ak chcem, tak sa rozvedme, odchádzať z bytu nemusím, on ho bude platiť, aj tam bývať… Ale nemusíme sa rozvádzať… On fakt nieje normálny!!! Ja som z toho na nervy, veď nie som Janko polienko, milujem ho mali sme normálny vzťah, bol úžasný manžel fakt… Po všetkých stránkach… Chyba mi strašne, blazniem, celé noci nespím dnes dokonca bola u mňa záchranka, aj ma odviezli do nemocnice, srdce!!!! On mal samozrejme vypnutý telefón… Som sklamaná, nešťastná, aj nahnevaná, na neho, na seba na tú druhú… Mám čerstvých 50r,a takáto sprostá??? Manžel onedlho 58r ide do puberty?

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: