Ako sa cíti milenka?

Začala by som tým, ako sa môže žena dostať do úlohy milenky. Samozrejme, sú ženy, ktoré rolu milenky prijmú cielene, kvôli peniazom, kariére a iným výhodám, ktoré im poskytuje.

Ale sú aj ženy, ktoré sa v roli milenky ocitnú tak trochu nechtiac..napríklad svojou prílišnou dôverčivosťou, keďže na začiatku vzťahu netušili, že ich miláčik má doma manželku a niekoľko detí. Keď na to nakoniec prídu, býva už neskoro, nevedia vzťah ukončiť. Alebo sú to ženy osamelé, možno sklamané a hoci vedeli, že je ženatý a nikdy nemali v úmysle takýto vzťah začínať, predsa len..stalo sa. Milenkou sa môže stať aj žena, ktorá žije dlho sama a nechce po predchádzajúcich skúsenostiach vážny vzťah, nechce sa viazať a status milenky jej vyhovuje (spočiatku)). Nech je akokoľvek, nikdy nevieme, kedy sa ktorá z nás do takej role dostane. Tak sa skúsme pozrieť na to, čo jej táto rola dáva:

Milenka je pre ženatého muža žena, od ktorej sa očakáva to, čo sa doma nenachádza. Má byť vždy upravená, pripravená na sex, najlepšie je, ak je vždy veselá a v dobrej nálade. Veď ku nej chodí chlap relaxovať, nie riešiť jej problémy. Nechcem krivdiť všetkým mužom, sú naozaj aj takí, ktorí sa do milenky zamilujú a snažia sa jej pomáhať, ako sa dá, niekedy sa dokonca snažiť aj byť druhým otcom jej detí, ak nejaké má a je na ne sama. Čo však ona dostáva a čo očakáva? Ak očakáva dobrého milenca, väčšinou ho má, inak by to skončila hneď.

Ak očakáva niekoho, kto ju bude milovať, tiež ho môže mať, ako som spomenula, sú aj takí muži. Ale ak očakáva, že bude mať pri sebe niekoho, ako sa vraví v dobrom aj zlom, na to môže väčšinou zabudnúť. Musí si uvedomiť, že ONA je tá, ktorá sa musí prispôsobiť, pretože jej drahý je zadaný a má svoje povinnosti. Pokiaľ sa v roli milenky ocitne vydatá žena, táto úloha jej odpadne, pokúšajú sa podľa okolností prispôsobiť obaja, podľa toho, kto má doma podozrievavejšieho partnera.

Ale ak je milenkou osamelá žena, často ju prepadne depresia z toho, že nemôže svojmu drahému kedykoľvek zatelefonovať, ísť s ním na miesta, kde by ich mohol niekto vidieť, nemôže sa spoľahnúť, že jej pomôže s nákupmi, či s vedením domácnosti. To už ani nevravím o tom, čo v prípade, že ona ochorie. Áno, príde ju pozrieť, venuje jej toľko času, koľko sa dá…ale nie je pri nej stále, ako by si želala. Hoci vedela, do čoho ide, často je to oveľa ťažšie, ako sa snažila na to pripraviť. Nevraviac už vôbec o tom, že ju občas, možno aj často prepadne strach z prezradenia..ako to všetko dopadne, navyše ju trápia výčitky svedomia, že môže byť príčinou rozpadu rodiny. Niektorým milenkám to síce nevadí, naopak, smerujú k tomu.

Poznám aj dvojice, ktoré boli a sú šťastné ako manželské páry a predtým boli milencami. Ale je ich veľmi málo, pretože ak sa aj muž nakoniec kvôli nej rozvedie a vezme si ju, nemá to vyhraté, je tam opäť veľa problémov: S jeho bývalou manželkou, možno s jeho deťmi, ktoré jej vyčítajú že bola príčinou rozchodu ich rodičov, možno majetkové problémy..Takže ak to zhrnieme, ani rola milenky nie je hodná závidenia, pokiaľ to nie je žena bez chrbtovej kosti a svedomia a pokiaľ sa ňou nestala celkom cielene.

Väčšinou to býva práve milenka, ktorá musí ustúpiť a vzdať sa svojho milého, aby sa pokúsil zlepiť, čo mu z manželstva ostalo. Jemu sa to možno podarí, ale jej sa rany na duši hoja dlhšie…Väčšinou si taká žena povie, že vzťah bol síce pekný, ale boľavý. A nabudúce si dá väčší pozor, aby sa nezamotala…

Vaša Kika

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: