Ženy po 40tke a sex

Chudobný sexuálny život single žien po 40-tke

Realita je taká, že osamelo žijúce ženy po dovŕšení 40-teho roku nemajú veľa šťastia s hľadaním nových partnerov.

Tvrdia vedci z Vanderbiltskej univerzity. Najnovšia štúdia dokazuje, že ako ženy starnú, majú čoraz menej sexuálnych partnerov, častokrát dokonca žiadnych. Podľa očakávaní sa potvrdilo, že v spomínanom veku sú na tom muži lepšie ako ženy.

Štúdia sa zamerala na ženy od 40 do 59 rokov, rozvedené a vdovy, čo sú skupiny žien často opomínané v sexuálnych výskumoch.

Vedci na základe výsledkov uviedli, že staršie ženy sú pre mužov a taktiež aj vo vlastných očiach menej atraktívne ako mladšie ročníky. Výskum tiež ukázal, že dosiahnuté vysokoškolské vzdelanie znižuje šance nájsť si sexuálneho partnera, keďže single muži adekvátneho veku uprednostňujú vo všeobecnosti ženy s nižším vzdelaním ako majú oni.

Pravdou však je, že vzdelané ženy majú aj tak širšie možnosti nájsť si vhodného partnera.

Ťažkosti nájsť si partnera súvisia s dvoma súvisiacimi vecami:

 • Ak si aj single žena chce nájsť partnera, nedáva často dostatok signálov. Bojí sa ísť "loviť" pretože predsa nie je nejaká ľahká. A tak možno v jkej okolí sa aj nachádza muž, ktorý by záujem mal, ale single žena naň pôsobí dojmom nedostupnosti.
 • V zrelom veku je väčšina "kvalitných" mužov obsadená v manželstvách. To čo zostáva sú často ľudia problémoví. Buď sú po niekoľkých rozvodoch a je pravdepodobné, že sa s nimi nedá žiť. Alebo sú osamelí a hanbliví, nevediaci si nájsť partnerku. Takí by mohli byť dobrou partiou, ale nikdy sa asi nestretnú.

Zrelá žena po 40ke už často presne vie, čo sa mužom zvykne páčiť. Ak si chce nájsť partnera, mala by nasadiť svoje zbrane do útoku. Možno už nemá tak atraktívnu postavu, ako zamlada, ale stále môže byť atraktívna práve svojou zrelosťou.

K výberu partnera patrí aj hľadanie a skúšanie. Nebojte sa "dať" mužovi aj keď možno nevyzerá ako príliš vážny záujemca o vzťah. Veci sa môžu nečakane zmeniť.

No a single ženy by sa nemali vyhýbať ani použitiu zoznamky. Významne zvyšuje ich šance.

Komentáre k článku: Ženy po 40tke a sex

 1. jose 29. apríla 2009

  Absolutne suhlasim!!!
  Mal som priatelku, mala 40 a bola neskutocne sexi.
  Kedykolvek si spomeniem na to ake to bolo medzi nami – fuuu….
  A pravdou je, ze by ste si mali trosku viac verit a dat najavo, ze mate zaujem sa zoznamit!

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: