Vaginálny vs. klitoriálny orgazmus

V mnohých článkoch ženských ale aj mužských časopisov sa vyskytuje tvrdenie, že vaginálny orgazmus je kvalitnejší ako ten dosiahnutý „len“ stimuláciou klitorisu.

Toto rozlišovanie nie je úplne namieste, keďže aj dráždenie klitorisu je súčasťou pohlavného styku. Intenzita orgazmu nezávisí primárne od toho, ktorá časť ženských pohlavných orgánov je dráždená.

Samotným pohlavným stykom nemusí byť klitoris dráždený, čo môže mať za následok problém s dosiahnutí orgazmu, preto sa pri určitých polohách napríklad „odzadu“ stimuluje klitoris napríklad dráždením rukou.

Klitoris je pre dosiahnutie orgazmu u ženy najdôležitejším orgánom, bez dráždenia ktorého nie sú mnohé ženy vôbec schopné dosiahnuť orgazmus.

Samozrejme, rôzne ženy majú rôzne chute a inak reagujú na sexuálne podnety.

Komentáre k článku: Vaginálny vs. klitoriálny orgazmus

  1. AlenaN. 15. marca 2009

    U mňa je na prvom ieste orgazmus klitorisom.Ak nedôjde na vaginálny,nevadí mi to.Dôležitým je pre mňa.Ale nesúhlasím s tým,čo je v článk napísané,že ak nie je dráždený klitoris,tak je problém s dosiahnutím orgazmu.Dokážem mať orgazmus iba klitoriálny a iba vaginálny.Toto ja dokážem! :) teší ma to,som tomu faktže rada !! :)

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: