Sila erotických fantázií

Erotické fantázie sú predstavy, špekulácie a túžby, ktorými si ľudia spríjemňujú život.

Fantázie sú vlastné každému človeku. Minimálne tie, typu: „Bolo by úžasné, keby som vyhral v lotérii. Ako prvé by som…“

Ľudia majú nespočetné množstvo druhov sexuálnych fantázií. Niektorí sa nimi nechávajú unášať, iní sa boja, či je normálne predstavovať si práve toto.

Fantázie často krát odzrkadľujú ľudské podvedomie. Napríklad predstavy o vlastnej sexuálnej submisivite či pasivite môžu mať pôvod v túžbe zažiť úžasne vzrušujúce dobrodružstvo bez pocitu vlastnej zodpovednosti.

Niektorí majú pri erotických fantáziách s iným človekom ako je ich vlastný partner výčitky svedomia. Nie je však dôvod na obavy.

Je všeobecne známe, že sex začína v hlave. Predstavivosť môže sexuálnu aktivitu výborne naštartovať a naladiť partnerov na erotické hry. Taktiež je to skvelým prostriedkom na oživenie už trochu stereotypného sexuálneho života v dlhodobom partnerskom spolužití.

Niekomu sa možno nepáči, že by si človek v trvalom vzťahu mohol na povzbudenie chuti do sexu predstavovať niekoho iného. Nezapadá to do sentimentálne romantického obrazu lásky. Pravda však je taká, že erotické fantázie sú normálne. Nezvyknú sa objavovať u zaľúbených. Ani ľudia, ktorí majú pocit, že im partnerka uniká nemusia mať fantázie – túžba po partnerke je silná. No v normálnom vzťahu sa pôvodne naliehavá túžba po sexe pomaly mení na stereotyp a tu môže napomôcť práve impulz zvonku.

Nepáči sa vám to? Nedá sa nič robiť.

Najčastejšie erotické fantázie podľa prieskumov sú:

 • sex s vlastnou partnerkou
 • orálny sex, alebo iné sexuálne praktiky
 • sex s viac než jednou partnerkou naraz
 • ovládať partnerku, byť dominantný
 • byť naopak submisívny, nechať sa ovládať
 • prehrávanie si minulých reálnych zážitkov
 • pozerať sa na iných pri sexuálnom akte
 • nové sexuálne pozície

Erotické fantázie sú absolútne osobné.

Treba si dôkladne premyslieť, s kým sa s nimi podeliť. Žiarlivá partnerka vám môže spraviť zo života peklo. (O dôvod viac ju okamžite opustiť, žiarlivosť kazí vzťah a radosť zo života.)

Ak však máte zrelú partnerku, nemusíte nič tajiť. Prekonanie strachu a prezradenie svojich fantázií partnerovi môže podstatným spôsobom zlepšiť sexuálny život. Nielen, že si potom môžete hneď "skúsiť" to o čom ste len snívali. Prezradiť tak osobnú vec spravidla vyvolá dôveru, prehĺbi pocit blízkosti.

Komentáre k článku: Sila erotických fantázií

 1. oma 1. apríla 2008

  Podla vlastnych fantazii a tych z mojho okolia si myslim, ze ste zabudli na jednu s tych dolezitejsich a to je predstava sexu s partnerom rovnakeho pohlavia. Nemam pravdu?

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: