Sexuálny výkon starších mužov

Je všeobecne známe, že muž s pribúdajúcimi rokmi podáva aj stále slabší sexuálny výkon. Je to nutné?

Ľudské telo je zariadené tak, že sa snaží stále prispôsobiť danej situácii – to je princíp na prežitie. Ak začnete chodiť do posilňovne, začnú vám mohutnieť svaly. Ak budete maľovať, vaša technika sa časom vylepší. Ak sa budete venovať mysleniu, mozog vám bude dobre fungovať aj v neskorom veku. Aj v sexe je to podobné.

Pokiaľ muž svoju znižujúcu sa sexuálnu výkonnosť prijme ako fakt, je pravdepodobné, že mu sex časom nebude chýbať aj pár mesiacov. No aj pohlavné orgány sú tiež len orgány. Tak, ako mozog bude zhoršovať výkon bez podnetov, aj v sexe sa výkon bude zhoršovať.

V staršom veku býva muž často v manželstve s “okukanou” ženou. Pozná ju zo všetkých strán a nepociťuje žiadnu naliehavú túžbu zmocniť sa jej. Predlžovanie pauzy medzi sexuálnymi stykmi sa môže stať impulzom, na ktorý zareaguje aj telo – postupným znižovaním sexuálnej túžby a výkonu.

Iste – niektoré problémy so sexom u muža môžu byť často spôsobené organickými zmenami, či poruchami. Ale často je príčina zníženého záujmu o sex len psychologická. Veľa povinností, stres, únava, či konflikty v manželstve. A pohodlie – kašlať na sex, poďme spať.

Preto je dobré o týchto veciach uvažovať a nedovoliť, aby sa záujem o sex celkom stratil. Keď pre nič iné tak preto, že ženy s pribúdajúcim vekom často o sex mávajú väčší záujem, než zamlada…

Skúste si preto na sex dávať tréningy. Vyčleňte si na ne pravidelné časy, v ktorých sa pokúsite venovať erotike. Je pravdepodobné, že časom sa vám znova vráti vcelku solídny výkon.

Komentáre k článku: Sexuálny výkon starších mužov

  1. noemi 11. októbra 2008

    Milujem sex…som nynfomanka..potrebujem ho dnom i nocov..nehambim sa za to!!!sex je velmi zdravy….

  2. simako 13. októbra 2008

    nehanbi sa za to je to je to uplne normalne a drzim ti palce

  3. milco 25. mája 2010

    ja som po onkologickej liečbe takmer úplne stratil chuť na sex a to som osem mesiacov po poslednej terapii… a neviem či sa to ešte nejako napraví….

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: