Sex bez lásky a s láskou

Nebudeme sa hrať na puritánov a tváriť sa, že sa dá prežiť len sex s milovanou osobou.

Nejeden z nás sa už dostal do situácie, keď prežíval sex len kvôli samotnému sexu a nie preto, aby toho druhého miloval. Aké môžu byť v týchto prípadoch rozdiely? Náhodný sex má niečo do seba v tom, že zažijete sex na netradičných miestach, ktoré sú vzrušujúce: napríklad na dovolenke na pláži, alebo niekde v požičanom byte, prípadne na balkóne, či v aute a podobne. Vzrušujúce môže byť tiež to, že stratíte zábrany, najmä na nejakej párty plnej alkoholu a tak zažijete to, čo by ste za normálnych okolností nemali odvahu skúsiť.

Možno je vzrušujúci aj samotný fakt, že dotyčného (dotyčnú) takmer nepoznáte a preto vám nemusí záležať na tom, čo si o vás pomyslí. Ale pozor! Každý z nás vie, aké riziká tu striehnu: nezanedbateľné je riziko pohlavných chorôb, nakoľko neviete, do akej miery môžete tomu človeku dôverovať. Ženám hrozí ďalej aj to, že partner sa vôbec nebude zaujímať o to, či ona chce či nechce použiť kondóm a problém s prípadným otehotnením nie je maličkosť. To už ani nevravím o riziku, že natrafíte na násilníka.

Z týchto a aj z iných dôvodov si myslím, že lepší, kvalitnejší a bezpečnejší je sex s osobou, ktorú dobre poznáte a milujete. To, že máte v niektorých veciach pred milovanou zábrany, alebo si celkom v niektorých veciach „nesadnete“, je vec, ktorá sa pri dobrej vôli dá vždy riešiť. Keď na tom záleží obidvom, cesta sa vždy nájde. Na sexe, kde je okrem túžby aj láska, je niečo neopísateľne krásne. Je to asi v tom, že vám nezáleží len na vlastnom uspokojení, pretože toho druhého milujete a chcete mu dať čo najviac.

Nakoniec to dosiahnete a budú to krásne chvíle, keď sa dve telá spoja a zapadajú do seba ako puzzle. Vtedy je sex s milovanou osobou niečím krásnym, uvoľňujúcim, niečím na čo sa dá vždy tešiť a čo stojí za to.

Vaša Kika

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: