Sarší muž a mladá žena?

Starší muž a oveľa mladšia žena: Vzťah odsúdený na zánik?

Čím je to, že páni v stredných rokoch sa orientujú na slečny len jemne po 20-tke, keď existuje množstvo atraktívnych, sexuálne aktívnych žien okolo 50-tky, ktoré sú im aj skúsenosťami bližšie a je tu väčšia šanca pre vzájomné porozumenie?

Starší muži sa radi stretávajú s mladšími ženami z viacerých dôvodov. Ale jedna vec je istá, väčšina týchto pokusov zlyhá. Tu je 10 dôvodov prečo.

  1. Vzájomné pobláznenie obvykle do roka vyprchá. Muž sa zaľúbi do jej krásy a bezstarostnosti, ktorá je s mladosťou spätá, no neskôr si uvedomí, že ich vzťah je ako mať strechu nad hlavou, no bez pevných základov.
  2. Muž sa cíti mladší, no randenie s mladou kočkou ho mladším neurobí, akokoľvek sa dotyčný snaží, aby si nikto nevšimol jeho vrásky.
  3. Obaja sa navzájom využívajú. Je to ako zmluva. Niečo za niečo. On má peniaze, postavenie, moc a ponúka útočisko, ona má mladosť a krásu. Keď dôjdu peniaze alebo sa objaví niekto, kto ich má ešte viac, láska sa končí.
  4. V poriadku, možno ho nevyužíva. Možno ho ľúbi, pretože je trpezlivejší, vie ustúpiť, je už dospelý (u mužov veľmi relatívne), milý, chápavý, oveľa viac než muži v jej veku. Stále však hrajú úlohu jeho peniaze. Mladé ženy so staršími mužmi bez peňazí jednoducho nenájdete.
  5. Rozdielne množstvo energie. Večer o desiatej si muž oblečie pyžamo a uloží sa do postele s knihou v ruke a s okuliarmi na nose. Ona si oblečie niečo pekné a chystá sa ísť tancovať. Pokiaľ sa nie je ochotný pridať aspoň raz za čas, pravdepodobne si slečna bude časom hľadať niekoho s podobným životným štýlom.
  6. Rozdielny stupeň vyspelosti. On disponuje vedomosťami, ktoré človek získa len na základe životných skúseností. Ako sa vyjadril jeden pán: „Vzal som svoju oveľa mladšiu priateľku do kina. Keď som jej povedal, že hlavný hrdina sa podobá na herca menom Humphrey Bogart, pozrela sa na mňa a opýtala sa kto to je. Odvtedy som sa stretával už len so ženami približne v mojom veku.“
  7. Spoločné ciele a záujmy. On si chce kúpiť golfový vozík, aby sa mohol voziť okolo domova dôchodcov. Ona chce korvetu s chrómovými diskami a chce si so svojou najlepšou kámoškou otvoriť kvetinárstvo.
  8. Životný štýl. Vezmime si napríklad otázku detí. Mnoho starších mužov si nielenže svoje mladučké priateľky vzali, ale splodili s nimi aj potomkov. Je vtipná predstava situácie, kedy žena kupuje plienky pre svoje deti a takisto plienky pre svojho partnera…
  9. Stáť po boku svojho partnera. Mladé ženy často krát nezvládnu podporiť svojho staršieho partnera v ťažkých životných chvíľach. A tak starší muži vyhľadávajú svoje staršie kamarátky, aby sa poradili a aby dostali podporu, ktorú potrebujú.
  10. Otázka zdravia. Dve ženy uviedli, že si užívali spoločný život so svojimi o 15 rokov staršími mužmi. Obe ovdoveli, keď mali 50. Ochorieť môže hociktorý z dvojice bez ohľadu na vek, ale treba pripustiť, že v tomto prípade je pravdepodobnosť, že sa tak stane oveľa vyššia.

Samozrejme, že existujú výnimky a dvojice, ktoré majú napriek vekovému rozdielu úžasný vzťah. Je to o tom, ako veľmi majú podobný pohľad na svet a spoločné názory na podstatné životné situácie a problémy.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: