Erotika je v hlave

Erotika sa odohráva priamo v hlave, v predstavách. Nemá nič spoločné s tým, akú máte partnerku. To dôležité stanovuje náš mozog.

Možno poviete, že tieto dve baby sú vcelku erotické. No možno ste žena a žiadne erotično na vás z týchto báb nedýchne. Muž, ktorému sa páčia zrelšie ženy si možno povie fajn, ale až o pár rokov.

Čo vlastne je erotické? Niečo, čo v nás dokáže pohnúť túžbu, chuť. Erotika je o predstavách, o túžbe dotknúť sa, privoňať, pritúliť.

Erotika a sex

Často sa robí medzi nimi hrubá deliaca čiara.

  • Erotika je všetko až po sex.
  • Sex začína tam, kde končí erotika.

Ťažko povedať. Je možné pre zrozumiteľnosť hovoriť o tom, že erotika je to, čo zažívame na začiatku vzťahu. Sex ešte “nehrozí”. A tak sa možno opatrne dotkneme rukami, alebo pobozkáme. Neskôr sa erotika môže pomaly meniť na milovanie. (Milovanie a sex1 som už rozmazával v inom článku.)

Podľa mňa však všetky tieto tri slová (teda milovanie, erotika, sex) sú z jedného súdka.

Ak sa nám niekto páči, vzbudzuje v nás pocity, túžbu. To asi je práve tá erotika, ktorá v nás zapne chuť. Chuť na dotknutie sa, na trávenie času, na sex. Keď na nás nejaká baba pôsobí eroticky, chceme byť s ňou. A ak sa dá potom už príde reč aj na sex.

Erotika teda pre každého môže znamenať niečo iné, no pre všetkých nás je erotika v živote veľmi dôležitá. Nie je dobré tváriť sa, že sex a erotika sa nás netýkajú, že sú to len “nízke pudy”. Nízkymi ich robia len názorové prúdy, v našich končinách hlavne kresťanstvo.

Erotika a sex sú riadnené pudovo, slúžia na prežitie druhu. Sú to teda mimoriadne silné pudy. Akonáhle má človek zaistené bezpečie a stravu, čoskoro príde na rad aj erotika a chuť na sex. Logické, prirodzené.

Erotika je fajn. Nenačim sa jej brániť. Ak nefunguje sex, je zle. Akokoľvek vám tí, ktorých sa to týka budú tvrdiť, že nie.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: