Erotika a strach

Máte pocit, že sami nie ste pre partnera / partnerku dosť erotickí?

To je klasika. Taký pocit neistoty má veľa ľudí. Ktohovie – možno aj väčšina. Náš strach z nedokonalosti, či nedostatočnosti vytvárame často sami tým, že premietame svoje názory na partnerkine.

Ak ste muž, s vysokou pravdepodobnosťou poviete, že chalan na tomto obrázku nie je erotický. Mohol sa aspoň riadne oholiť, keď sa už dáva fotiť, nie? A podobné pocity možno má aj ten chalan na fotke – ktovie. Možno si aj on sám o sebe myslí, že je nezaujímavý, nepríťažlivý.

Problém jeho neistoty je v tom, že si v minulosti vytvoril predstavu o “správnom mužovi”. Možno podľa neho je správny muž svalnatý námorník. Alebo kulturista. Veď – podľa neho – babám sa páčia také zmocňujúce sa typy mužov. Lenže erotika je v hlave1, nie vo vzhľade. A na základe takýchto predstáv a predpokladov môže byť chalan zakomplexovaný. Môže mať pocity vlastnej nedostatočnosti, nedokonalosti. Možno sa bojí, že ho nikto nebude chcieť, že “sex nehrozí” a “erotika len možno”.

No určite sa nájde veľa báb, ktoré ho považujú za milého, pohľadného, príťažlivého, žiaduceho. Keby mu to aj povedali – neveril by im.

Strach je silný a deštruktívny. Ak sa bojíte, že nezodpovedáte kritériám, že erotika a sex pre vás budú asi navždy tabu, lebo vás nikto nebude chcieť, zvážte: aké kritériá na seba kladiete?

Možno sa stotožňujete s filmovou hviezdou, alebo fotomodelkou. Chceli by ste tak vyzerať. Ale nevyzeráte. Smola. Buďte sami sebou.

Trebárs baba, ktorá nevyzerá dokonale (podľa nej samej) má strach, že si nikdy nenájde chalana. Že “takú ohavu” ako je ona nik nebude chcieť. Nie každému sa však páčia fotomodelky. Možno si ju všimne niekto, kto sa tiež považuje za nedokonalého.

Nemajte strach, ak sa dá nemať ho. Erotika a sex fungujú v každom veku a pri každom vzhľade. V kritických situáciách sa dá zhasnúť svetlo :-) …a sex bude.

No strach vás môže zbaviť všetkého. Radosti, erotiky aj sexu. Aj zdravia. Ak máte pocit, že váš strach je predsa len privysoký, navštívte psychológa. Viem, niekomu to pripadne “blbé”. Ale lepšie je skúsiť niečo robiť, ako celý život konštatovať že zostanete stará dievka, či starý mládenec.

Nedostáva sa vám erotika a sex? Verte tomu, že na vine je váš strach, alebo vaše správanie (aké na základe strachu predvádzate). Nie to, ako vyzeráte. Fakt! Pred časom som zozbieral niekoľko porno2 obrázkov. Pre niekoho je sexuálne atraktívny aj úplný opak toho, čo vidíte v módnych časopisoch…

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: