Erotické šaty

Čo si obliecť, aby človek vyslal ten správny sexappeal? Aby sa páčil? Neľahká otázka.

Či je niekto “sexy” nie je fakt, ani objektívne merateľná veličina. Práve to, či sa mi nejaká baba páči sa určuje i odohráva len v mojej hlave. Pozriem na babu a pripíšem jej znamienko.

Predstavte si nejaké zviera, napríklad korytnačku, alebo myš. Je pre vás eroticky príťažlivá? Veľmi pravdepodobne nie. Má tvary, je opísateľná, ale nič sexuálne vo vás nevzbudí. Podobne je to aj s ľuďmi.

Isté tvary, znaky, výraz tváre, krivka tela sa nám môžu páčiť. Keďže ľudia sa väčšinou dajú vidieť len oblečení, tieto veci sa stávajú súčasťou osobnej identity. Stávajú sa znakom. Súčasťou. Inak sa obliekajú muži, inak ženy, inak starší ľudia, inak deti.

Oblečenie môže niektoré veci potláčať, či zvýrazňovať. Aktuálne módne trendy určujú, čo “sa nosí”, čo “sa” považuje za in, za vhodné, za atraktívne. Raz si ženy prsia skrývajú, inokedy na plastike zvýrazňujú ešte aj prsné bradavky, aby viac trčali cez tričko. Aj chalani niekedy nosia nohavice, ktoré zvýrazňujú prítomnosť a veľkosť ich orgánu, inokedy je jeho existencia celkom potlačená.

To všetko súvisí s aktuálnou módou. A teraz už poďme na to, čo sú to erotické šaty.

Erotické šaty, ako symbol

Ak si napríklad žena chce obliecť niečo vyzývavé, asi siahne po oblečení, ktorému sa všeobecne takéto vlastnosti pripisujú. Možno to bude minisukňa, veľký výstrih, ak je trend odhaľovať z tela čo najviac. Možno to bude čipkované prádlo, ktoré sa považuje za eroticky atraktívne. Ale môže to byť aj oblečenie, ktoré síce nie je vôbec eroticky atraktívne (aspoň sa za také nepovažuje), ale má schopnosť upútať pozornosť – teda farebne výrazné, bláznivé a podobne.

Obal predáva

Pri všetkých týchto úvahách zostáva stále nezmenený jeden fakt – na peknej babe vyzerá dobre aj vrece a škaredej nepomôže nič. A pripomínam, že to, či je niekto pekný, alebo škaredý nie je vlastnosť, ale odohráva sa to LEN v hlave partnera.

Preto je veľmi nesprávne, ak si baby (alebo aj chalani) o sebe myslia “ja som aj tak škaredá, nikto ma nebude chcieť”. To je celkom chybná úvaha. O sebe môžeme povedať jedine:

  • Sám sebe sa nepáčim, bojím sa, že ma nikto nebude chcieť. Alebo:
  • Zatiaľ ma nikto nechcel, asi niečo nie je v poriadku – ale nevieme čo.

Ale nemôžeme sami seba posúdiť. Mám dôkaz. V súčasnosti sa obezita považuje za neerotickú. Väčšina tučných báb sa hrozí pri predstave “veď takú tlstú húsenicu by aj tak nikto nechcel”. Chyba. Je pravda, že na mnohých mužov naozaj pôsobia tučné ženy neatraktívne. Ale je dosť mužov, ktorí práve obézne ženy považujú za to pravé. Pre nich je tučná žena ideál, bude s ňou šťastný. Úprimne.

Stačí fľochnúť len jedným okom na pornostránky a hneď vidíte, že sexuálne atraktívne sú aj obézne baby, ktoré by mohli mať riadne komplexy.

Podobne, ako niekomu sa páčia len mladé baby a inému dôchodkyne. Prosím, možno si poviete, že je to úchylné. Ale presnejšie je povedať – odlišné. Možno sa väčšine páčia mladé a štíhle baby. Ale aj staršia a tučnejšia má reálnu šancu byť atraktívna pre toho pravého partnera.

No len erotické šaty to asi nespravia. Ide skôr o to vedieť sa eroticky tváriť. Vyslať signál záujmu, ochoty, prísľub, že niečo by mohlo byť. To je často podstatne atraktívnejšie, než super postava a prádielko.

Skôr, než sa teda skúsime zamyslieť nad tým, čo sú to erotické šaty, pozrime sa ešte k zdroju:

Erotické šaty pre fetišistu

Fetišizmus je označenie pre poruchu sexuálneho objektu. Pre “čistého” fetišistu nie je až tak zaujímavá partnerka, ale niečo, čo mala na sebe – napríklad spodné gaťky. Tie mu stačia, partnerka môže ísť preč. Teraz neskúmajme fetišizmus, len to, že pre fetišistu sa fetišom môže stať celkom čokoľvek, čo si (znova v duchu) nejako spojí s erotikou a sexom. Staré, neopraté spodky, ktoré pre väčšinu ľudí nie sú zaujímavé môžu pre fetišistu znamenať to pravé orechové.

Erotické šaty teda nie sú erotické. To, že ich niekto vníma ako erotické sa odohráva až v ňom.

Znaky

Šaty môžu tvoriť aj niečo, ako uniformu. Ak väčšina dievčat bude nosiť rovnošatu, stane sa táto rovnošata symbolom, znakom mladosti.

  • Ak si také šaty oblečie staršia žena, na prvý pohľad jej budeme hádať menej rokov.

Rovnako z filmov a kníh o sexe je známe, že niektoré druhy odevu nosia prostitútky, aby zvýšili svoju dráždivosť – rôzne korzety, pančuchy a podobne. Máme toto oblečenie spojené so sexom, asociuje ho.

  • Ak si vyzývavé sieťované pančuchy oblečie žena, ktorá ich bežne nenosí, môže tým dať najavo istú rolu.

A tak sa z oblečenia môže stať erotický, či iný symbol. Podľa toho, aké handry má na sebe, stáva sa človek robotníkom, vojakom, športovcom, plavcom, nudistom, lekárom, kozmonautom…

Pre každého môžu niektoré z týchto kostýmov byť aj erotické. Mnohým babám sa páčia napríklad vojaci.

Záver

Ak si na seba teda nabudúce budete chcieť natiahnuť nejaké fakt poriadne erotické šaty, nezačnite pred zrkadlom. Skúste od svojho partnera na ktorého chcete spraviť dojem, vylákať viac. Čo ho láka? Čo sa mu páči? Ak sa mu páčia mladé baby, erotické šaty budú asi mať športovejší, bláznivejší charakter. Ak sa mu páčia zrelšie neprístupné ženy, možno bude vhodným elegantný kostým.

Erotické to nemusí vždy znamenať nahé. Niekedy zakrytím odhalíte oveľa viac. Zistite, čo sa partnerovi (partnerke) na vás páči.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: