Dobrý inzerát je keď…

Dobrý zoznamovací inzerát nevzniká len tak, sám od seba. Inzerát je nástrojom, ktorým chcete dosiahnuť nejaký cieľ. Chcete sa zoznámiť s budúcou partnerkou, alebo partnerom. Dobrý inzerát je taký, ktorý vám to umožní dosiahnuť

 • rýchlo
 • efektívne

Rýchlosť a efektivita. Je isté, že zoznámenie neprebehne za pár dní – počítajte skôr s čakaním na ploche pár týždňov. Viem, zoznamka sa priam hemží novými inzerátmi a človek túži mať hneď čo najviac odpovedí. Ale zoznamka je o ľuďoch. Aj keď je tam veľa inzerátov, v skutočnosti ich podáva menej ľudí. A ešte menej ľudí hľadá práve vás. Počítajte preto s tým, že zoznamka znamená trocha aj čakanie. Zoznamka je ako rybačka. Ak chcete uspieť, zvoľte vhodnú návnadu.

Zoznamovací inzerát je pomalý proces

Neponechávajte veci na náhodu. Premyslite si formuláciu inzerátu. Nepíšte o sebe. Nepíšte do zoznamky tak, aby ste sa páčili sami sebe. Píšte tak, aby ste zaujali tú pravú partnerku, toho správneho partnera. Zoznamka vám ho dá. Ale inzerát musíte sformulovať dobre. V tejto sekcii nájdete tipy, na čo je vhodné myslieť prv, než na udičke do zoznamky spustíte svoj prvý zoznamovací inzerát…

Je jasné, že veľa ľudí keď sa chce zoznámiť, napíšu inzerát “chcem sa zoznámiť”. Už v tej chvíli je túžba po zoznámení vrcholná. Dotlačila človeka až do redakcie novín, alebo do internetovej zoznamky. Teraz to už chce mať rýchlo za sebou. Podá inzerát a netrpezlivo kliká na e-mail, či už neprišla prvá ponuka na sobáš… Žiaľ. Málokedy.

Aj keď na najväčších zoznamovacích portáloch sú ticícky návštevníkov, nie každý má túžbu zoznámiť sa.

 • Niekto sa nudí v práci a baví sa tým, že loví vo vodách zoznamovacích inzerátov. Neraz podávajú ľudia zoznamovací inzerát len zo žartu, čo za “úbožiaci” im odpíšu. Myslite na to skôr, než niekam pošlete svoju fotku či adresu.
 • Mnohí na inzertnom serveri hľadá rýchly flirt. Hlavne muži. Komunikáciu rýchlo stočia na 3 základné parametre ženáča: 1/ mám čas len cez deň, 2/ priestor (väčšinou) nemám ale môžeme sa zoznámiť v mojom aute a do tretice 3/ diskrétnosť požadujem i zaručujem. Tí amatérskejší uvádzajú ako telefón domácu pevnú linku a potom sú z toho domáce mydlové opery. Nič proti flirtu – ak ho chcú obaja. Mnohí však budia dojem hľadača verného vzťahu (to mnohým ženám roztiahne nohy ľahšie, ako vecný návrh na jednorazovku). Tak sa tým nenechajte prekvapkať, ak ste žena. Kvapavka a iné radovánky sú, žiaľ, dosť rozšírený bonus tejto voľnočasovej aktivity.
 • Niektorí chcú naozaj podať dobrý zoznamovací inzerát preto, že sa chcú zoznámiť s normálnou predstavou o vzťahu. Je to veľká väčšina žien a menšina mužov.

Ako teda napísať dobrý zoznamovací inzerát?

Mám na to tip. Napíšte si v krátkom slede hneď dva zoznamovacie inzeráty. V jednom hľadajte to, čo naozaj chcete. V druhom hľadajte to, čo naozaj nechcete. V treťom si uberte (vek, krásu, zdravie) v inom pridajte. Získate tak dosť veľký balík odpovedí. Pomocou excelu, alebo iného programu si spravte zoznam.

 1. Tí, ktorí odpísali na úplne všetky vaše inzeráty si zaslúžia najmenej pozornosti. Ak ste mladšia žena, bude to možno 200 aj 400 e-mailov, ktoré môžete buď rovno zmazať, alebo použiť na voľné pobavenie. Môže byť medzi nimi niekto, kto sa tak veľmi chce zoznámiť, že píše na každý inzerát. Ale to pri veľkom objeme korešpondencie je smola.
 2. Tí, ktorí odpovedia len na niektoré inzeráty môžu mať viac vašej pozornosti. Asi sú kritickí. No ak odpovedá univerzálnym textom, je to zlý signál. Ak už má prednapísanú odpoveď, asi vo vodázh zoznamovacích inzerátov loví už dlho – ži už úspešne, alebo neúspešne. Má prax. Môže to byť muž z prvej skupiny, ale skúsenejší.
 3. Ak vám na každý inzerát odpovie individuálne, je to lepší znak. Skúste s ním viesť korešpondenciu, čas ukáže.
 4. Zaujímaví sú tí, ktorí na viacero podobných zoznamovacích inzerátov odpovedia len na jeden. Tu je možné, že ide o vážnejšieho záujemcu. (Alebo starého profíka, ktorý má kopu anonymných adries)

Po tomto zhrnutí pošty vám vypadnú nejaké výsledky, možno 10 až 100 adries, ktoré odpovedali na váš zoznamovací inzerát a stoja za reč.

Z akej adresy odpovedali na váš zoznamovací inzerát?

Aj keď to nie je spoľahlivé kritérium, myslite na toto: ak je odpoveď z anonymnej adresy (koncovka @zoznam, @azet a podobné) považujte pisateľa za nedôveryhodného. Takých adries si každý môže vyrobiť koľko chce. Nemáte absolútne žiadnu záruku o čo ide.

Ak je aderesa zviazaná s niektorým poskytovateľom internetu (@telekom alebo @upc) prípadne nejakou firmou, dá sa predpokladať, že ide pravdepodobne o vážnejšiu ponuku.

 • Špekulanti NIKDY nepoužijú svoj hlavný e-mailový účet na činnosti, ktoré sú neisté.
 • Avšak aj skúsenejší – hoc seriózny a vážny záujemca – často použije z bezpečnostných dôvodov anonymnú adresu.
 • Súkromnú, platenú alebo firemnú adresu použijú väčšinou ľudia úprimní a menej skúsení. Netušia, že jej používaním na tieto účely im môže začať chodiť spam.
 • Gmail stojí niekde uprostred. Je anonymný, ale mnhoho ľudí ho využíva aj profesionálne.

Aj keď adresa odosielateľa je len jeden zo signálov, viete, že môže našepkať aspoň niečo. Dobrý zoznamovací inzerát by mal priviesť čo najmenej odpovedí. Ale ak sa to nepodarí, potom sa vám aj toto triediace kritérium môže hodiť.

Najlepší odpovedajú na zoznamovací inzerát neskoro

Na záver ešte jedna skúsenosť. po podaní zoznamovacieho inzerátu dostanete do 48 hodín asi 80% všetkých odpovedí. Z nich 80 a viac percent môžete rovno zmazať. Po pár dňoch váš zoznamovací inzerát odchádza na inzertnom serveri kamsi do hĺbky. Je na tretej, piatej strane. Stále ťažšie sa dá nájsť. Odpovede, ktoré však prídu po týždni sú často veľmi zaujímavé! Aby váš zoznamovací inzerát títo ľudia našli, museli vás hľadať. V texte inzerátu (alebo vo vašich parametroch) je niečo čo títo ľudia presne hľadajú. Hľadajú tak dlho, až našli váš. Preto sa ľahko stane, že tretí týždeň od podania inzerátu príde nečakane tá správna odpoveď na zoznámenie, ktorú ste tak čakali.

Mnoho ľudí po prvých dvoch dňoch od podania inzerátu sklamane balí, že to nie je nič pre nich. Nespravte tú istú chybu.

Komentáre k článku: Dobrý inzerát je keď…

 1. chicony44 4. januára 2009

  alebo momentalne ma napadlo,aj ked sem ako vidim nepise vela ludi…ozvi sa mi ked chces a mas zaujem…a citam inzerat ze hlada z celej SR,?????figu borovu…pri kontakte tak mozno este z vedlajsieho vchodu by bolo super….

 2. zuzanka 5. februára 2009

  Ahoj priatreľ 46! Neviem koľko máš rokov a nepoznám ani dôvod prečo hľadáš staršiu. Nehľadáš náhodou takú, ktorá má dostatok financií a zabezpečila by ti pohodlie , obdiv , hľadila by tvoje ego?????????

 3. zuzanka 19. februára 2009

  Ahoj Mirko! Poraš ešte nejakú zoznamku. Azet je nulová, alebo so nulová ja?

 4. Miro Veselý 19. februára 2009

  Azet funguje. Treba skúšať. Poznám niekoľko úspešných párov z týchto inzerátov.

 5. jovana 4. marca 2009

  Peter je dôležité kolko mám rokov???? Myslím si že nie.Je dôležité ked nevieš co máš povedať tak je to ten najjednoduchší spôsom konverzácie a lahšie je na srdiečku.Ja som tu dnes prv krát a práve ma zaujalo tvoje vyjadrenie že nevieš čo maš povedť.Je pravda ža neviem na čo si mal reagovať ale ak máš chuť tak mi to povedz.Jovana

 6. Marcel 22. marca 2009

  Velmi rad sa zoznamim s úprimným dievčatom alebo ženou z okolia Košic.Len vážny záujem a vsťah.Nie som Brad Pitt,ale vo vnutri to mam všetko v poriadku a mam dobre srdiecko.Nehľadám sex,ale niečo viac,ak si chceš len užiť,tak mi radšej neodpisuj.Ak si mysliš,že máš krásnu dušu,nielen pekné telo,budem velmi rád ak mi napíšeš pár riadkov.Poteši ma ak nie si zastancom pisania dlhych zoznamovacich mailov a po kratkom uvodnom predstaveni uprednostnis napriklad posedenie v meste. S pozdravom Marcel

 7. hema 23. marca 2009

  Marcel,neviem koľko máš rokov,ale páči sa mi Tvoj názor.Si mudry a súhlasím s Tebou . Sex nie je všetko,ale aj to patrí k životu. Môj názor je taký,že sex bez lásky je o ničom ale láska bez sexu môže byť aj napriek tomu krásna,preto hľadaj najprv lásku a potom to ostatné bude to krásne. Prajem Ti veľa šťastia.

 8. Sandra 23. marca 2009

  ahoj volam sa Sandra je mi 44 som slovenka zijuca v Canade taktiez tuzim po laskyplnom vztahu , existuje taky?

 9. Sandra 23. marca 2009

  Momentalne sa nachadzam na sk v meste Kosice

 10. Sandra 23. marca 2009

  Marcel mozem vediet kolko mas rokov?

 11. docken 27. marca 2009

  ahijky velmi rad sa zoznamim zo zenou z Košic ktorej chyba sex

 12. Sandra 27. marca 2009

  nehyba sex ale laska a cit!

 13. tomik 31. marca 2009

  avoj moje co mas oblecene hmm som tomas a mam 19 rokov

 14. Cornelka 18. mája 2009

  hm :) strucne :P

 15. Michal 3. júla 2009

  Ahoj Miro , ja mám so zoznamovaním skusenosti dosť zlé. Vlastne neuspešné. Ja som telesne mierne handicapovaný . Stále sa nemôžem zoznámiť. normálne som sympatak trochu tichý nenahovorim moc , no ked je ocom viem byt komunikativny. Co môže byť dôvodom môjho neuspechu ?

 16. Miro Veselý 5. júla 2009

  Michal zjednej vety ti to nepovie nikto, toto nie je veštiareň. Ale handicap by problém byť nemal.

 17. tina 16. septembra 2009

  ahojte všetci, som tu 1x a už som prešla všetkymi článkami a témami priloženými, ale nejako sa mi nedarí dostať sa priamo do akcie…teda podať si inzerát prípadne si pozrieť zaujímavé inzeráty…kde to nájdem? ďakujem

 18. Dolfi 16. septembra 2009

  Tina, skús napríklad http://www.azet.sk .
  Moc si však od toho nesľubuj, aby si potom nebola sklamaná. Miro nepíše zle, ale celé to maľuje príliš ružovo a prehnane opitimisticky. Realita je ďaleko šedivejšia.

 19. Dolfi 16. septembra 2009

  Tina, aby som to upresnil: po kliklnutí zájdi na položku Zoznamka, prihlás sa, a podaj inzerát podľa pokynov.

 20. spatna 22. októbra 2009

  ja som podala inzerát ale bohužial,bez ohlasu

 21. dream-2 16. decembra 2009

  Ahojte, čítam tu rôzne skúsenosti s inzerátmi za zoznamke, čítajú to aj ľudia okolo 60-ky? Zistila som, že pre veľa ľudí v tomto veku je PC a internet tabu. Čo myslíte, rada by som si s niekym porozprávala, zatiaľ.

 22. dream-2 16. decembra 2009

  a od januára t.r. je tu iba 20 príspevkov, tak kde sa teda najviac chodí?

 23. Miro Veselý 16. decembra 2009

  dream-2 tu si nepokecáš, ale aj v tomto veku sa dá skúšať šťastie. no reálne je to na veľa pokusov, naozaj zoznamky sú hlavne o mladých ľuďoch

 24. drobec 8. januára 2010

  Ahoj Michal, súhlasím s tým, že ak človek nie je 100%ne zdravý – neuspeje. Mám podobné skúsenosti – síce nie je na mne vidieť, že nie som zdravá, ale ak to prezradím je zoznamovaniu koniec.
  Miro – nevieš náhodou o zoznamkách pre handicapovaných???

 25. Miro Veselý 8. januára 2010

  drobec neviem. išiel by som do normálnej zoznamky a dal inzerát kde by bolo priamo napísané, aký mám problém. Je možné, že by prišlo pár odpovedí od zvedavcov, ale reálne verím, že by sa mohol ozvať aj človek, ktorému daný handicap neprekáža.

 26. Timalka 31. januára 2010

  Dobrý deň, dnes som objavila túto stránku a páči sa mi. Trocha ma mrzí, že som sem nenazrela skôr,sú tu rôzne rady, totiž, dnes som si dala inzerát, cítila som sa veľmi sama. Som vydatá, ale vzťah vlastne neexistuje, je to už len o materiálnom zabezpečení. Potrebujem sa zhovárať, mať blízko niekoho a nielen prebrať výplatu. Ja viem, niekto by povedal: čo ešte chceš v dnešnom hospodárstve…Možno pre niekoho ešte nepochopiteľnejšie, keď napíšem, že mám 52 rokov, ale mňa baví život. Chcem človeka, nie stroj, ktorý prinesie peniaze a viac ho nezaujímam…

 27. Miro Veselý 31. januára 2010

  Timalka je to reálne prianie, aj keď mimonanželský vzťah môže priniesť nejednu nečakanú komplikáciu. Na zoznamkách sa ale bežne nájdu aj ľudia nášho, stredne navýšeného veku a tak podobne.

 28. Timalka 1. februára 2010

  Ďakujem za povzbudivé slová a dnes som tu na moje prekvapenie našla aj predchádzajúce príspevky, v ktorých nachádzam čosi podobné mojim pocitom a tak je mi dnes veselšie.

 29. Megy 2. februára 2010

  Timalka. Ja prežívam žvot v manželstve tak isto. Je to len o materiálnom zabezpečení a vzťah žiaden. Najhoršie že sa ani nemám s kým o tom pozhovárať. Môj muž je pravdepodobne len pretvárka vernosti doposiaľ som si ho idealizovala a klamala samú seba. Teraz neviem ako vedľa neho prežívať pretože on sa očividne s ničím netrápi. Jemu asi stačí keď má slúžku a život vedľa mňa mu vyhovuje. Mne sa protiví čo deň to viac. Závidím ti optimizmus pretože ja už nemám žiaden. Stratila som všetky ilúzie o nejakom vzťahu. Preto je škoda si aj podávať inzeráty v mojom prípade.

 30. Timalka 2. februára 2010

  Megy, pred chvíľou som prišla z práce, tam je to v trhovom mechanizme viac o závisti a o tom, kto z koho – ale nezovšeobecňujem. Cestou domov ma už prepadali myšlienky o samote. Teraz mám pocit, že nie som sama, zdá sa mi, že na tejto webovej stránke existuje svet, ktorý môže byť práve tou myšlienkovou oporou, kým sa človek spamatá z niečoho nepríjemného. Myslím si, že už keď slovami pomenujeme, čo sa v nás odohráva, to je prvý krok.

 31. Miro Veselý 2. februára 2010

  Timalka dobre píšeš, svet, ktorý nás obklopuje si vytvárame my sami. ak človek verí, že sa niečo dá, spravidla nájde spôsoby ako to naozaj spraviť. dostaneme viac toho, čomu pravidelne venujeme pozornosť, ak myslíme na samotu, budeme jej mať viac. ak venujeme pozornosť druhým ľuďom, že sú milí a dobrí, stretneme viac takých.

 32. Timalka 3. februára 2010

  Určite, snívať treba, a aj hľadať pozitívne stránky vecí, ale zároveň ide o to, že človek ako jednotlivec je mierou všetkého. A ten jednotlivec si povie, či to, čo vidí, je pre neho ešte pozitívne alebo už negatívne. To je tak, ako keby boli dvaja turisti s ruksakmi na túre a v daždi jeden z nich bude šomrať, že nie sú žiadne výhľady, že má zablatené topánky a ten druhý sa bude nadchýňať šumom dažďa a ligotavými kvapôčkami na listoch.

 33. zabriela 7. februára 2010

  Dievcata,zaujali ma vase komentare,myslela som si,, ze mat manzela je dnes vzacne a este ked vam nosi aj vyplatu. to by ste si mali vazit v dnesnom svete. asi nic preto nerobite. A kde je laska?Nie je chyba niekde aj vo vas?Myslite, ze samota je lepsia?Ked nemate ani s kym prehovorit , nikto vam neda ani cent, ani poradit, ani postazovat, ani potesit? len stale prazdny byt, Dnes sa velmi tazko hlada partner.Mna tiez velmi bavi zivot, ci uz hudba, tanec, sport,turistika a mam uz 58, vobec sa na to necitim a ani mi to nikto neveri , ale bohuzial. Sama mozem sediet len doma, A este mi aj zavidia, ze ako mi je dobre, Dakujem ,je. Ale nie je to ono. Samota je zla, a preto si vazte tych svojich muzov,pokial vas nebiju a netyraju.Cau

 34. daniel 7. februára 2010

  ahojte som mlady slusne zarabajuci a popry tom este robym atletyku chcel by som sa tym to zoznamyt snejaku slecnu alebo pani ……Pisem tu lebo som sa sklamal us moc razy ci u kamaradovv ale aj u dievcat tak ak chcete sa zoznamyt budem potesen

 35. zabriela 12. februára 2010

  preco sa tu stale zobrazuje moja adresa? ako to mozem vymazat?

 36. Miro Veselý 12. februára 2010

  zabriela žiadna adresa sa tu nezobrazuje, ak myslíte e-mail, je to len vo vašom prehliadači, nikto iný ju nevidí.

 37. Albertina 13. februára 2010

  Mam49 rokov .Chcem sa zoznamit s cielavedomim muzom.Serioznost,dôvera sú na prvom mieste.Podnikam,som v neustalom zhone, chyba mi laska a partner na tej najvyssej úrovni vo vsetkom.
  Ako mam niekoho najsť?

 38. Miro Veselý 14. februára 2010

  Albertina vysokokvalitný partner predpokladá aj najvyššie kvality u teba vo všetkom. Ak ich máš, odobne by som útočil na dvoch frontoch. Ako vynikajúca žena najvyššej úrovne máš iste veľmi veľa kvalitných známych. Daj im vedieť, že hľadáš partnera svojej úrovne. Je pravdepodobné, že sa nájde. Zároveň by som sa nebál inzercie. Možno ti prídu desiatky odpovedí, ale tie kvalitné nájdeš hneď. Budú iné, ako väčšina balastu dvojslovných odpovedí typu “pošli foto”. máš neľahkú úlohu, ale je reálna. držím palce.

 39. Monika 17. februára 2010

  ahoj te volam sa Monika mám 40 a chcela by som sa zoznámiť priatelským mužom. Ozvisa

 40. henika 21. februára 2010

  ahoj ja mam 40 rokov hladam muža vo veku do 50 nefajčiar nealkoholik ja smutne srdce

 41. Miro Veselý 21. februára 2010

  henika no do veku by som sa zmestil i ja :-) ale či by som chcel smutné srdce… neviem. ešte že toto nie je zoznamka, ale diskusia k článku.

 42. vilibald 4. mája 2010

  Ahoj Miro,
  musíš byť fantastický. Tento web som objavil dnes a okamžite píšem. Je to proste niečo SUPER!!!! Si psychológ?? Alebo anjel??
  Mám problém, že som nesmelý s menšou rečovou vadou a tak už pár
  rokov píšem do zoznamiek a neúspešne. A to z tohto dôvodu –
  Každá mladá žena sa mi vysmeje a pošle ma do hája s tým, že to, čo o sebe
  píšem, je ten najprimitívnejší a najblbší spôsob ako zamachrovať a rýchlo dostať “infantilnými” rečami svoju obeť do postele.
  Na inzerát sa odozvy, ale keď im napíšem čo – to o sebe, už sa dostaví výsmech alebo niekedy aj drsné vynadanie.
  Som totiž novinár a filmový scenárista. Moje filmy /len dokumenty a rozprávky/ už vysielali vo viacerých profesionálnych televíziách. Som
  tridsiatnik a fakt hľadám vážny vzťah s účelom založenia si rodiny.
  Uprednostňujem slobodné matky alebo rozvedené maminky, nakoľko nikdy nebudem môcť mať vlastné deti. Samozrejme v žiadnom prípade nechcem ženu z branže – to by bola katastrofa!!
  Bolo by super, keby mala rada mestá a teraz žila v BB alebo v ZV.
  Hľadám inteligentnú a VŠ vzdelanú a nie atraktívnu alebo krásnu, ale
  normálnu dievčinu, ktorá je ženská a nežná. A keď ešte dopíšem, že
  som pohľadný, že neznášam šport, len umenie a to konkrétne TV,
  divadlo a film – výsmech či zlosť sa dostavia takmer ihneď. Vraj sa na niečo hrám, nahováram si, že som “umelec” a že poznám populárnych ľudí z TV, že chcem ohúriť a robiť sa dôležitý alebo mi
  rovno napíšu, že som určite sobášny podvodník. V mojom prípade by naozaj bolo asi lepšie klamať. To, preboha, má fakt každý chlap chodiť na pivo, sledovať futbal, neznášať kultúru a hlavne sa v
  žiadnom prípade nechcieť viazať?? Poraď mi, je naozaj až tak nenormálne, to, čo robím? Predsa je to práca ako každá iná. Jediný
  problém je len v tom, že potom, v tých pár prípadoch, čo uveria, začnú ženy vyzvedať, kto aký je. Napr. či je Diana Mórová naozaj namyslená, kde sa dáva operovať Studenková, ako sa dostať načierno na generálku do SND a podobne. O tom hovoriť ani písať samozrejme nemôžem a tak aj vtedy sú kontakty ihneď prerušené. Verejne známy zatiaľ nie som a prisahám, že by som sa zbláznil, od šťastia, keby sa mi ozvala a napísala nejaká žienka do 30 rokov.
  Možno by boli lepšie lži a reálnejšie znejúce fakty
  Začnem o sebe písať, že som ženatý úradník, ktorý si chce užiť, ale
  píše, pretože to musí byť diskrétne či zvolím iný extrém a napíšem –
  “Obyčajný chlap 38/175/SŠ hľadá obyčajnú mladú ženu bez závazkov z okolia BB a ZV. Značka – Foto nutné!!”
  Poznámka – Dovolím si nesmelo podotknúť, že u dievčat a žien je
  z istých všeobecne známych biologických dôvodov naozaj pre mužov dôležité, ako vyzerajú. Myslím si, že sme sa pochopili!! Ale
  samozrejme, ak už má dôjsť k výmene podobizní, tak vzájomne.
  Síce sa to píše VŽDY, ale je to samozrejme hovadinka, ak žena či
  muž napíšu, že im vôbec nezáleží na vzhľade, len na charaktere.
  Alebo ak chlap napíše, že mu vôbec nejde o sex, ale len o duševné
  súznenie. To sú totálne nezmysly a všetci to dobre vieme.

 43. Miro Veselý 4. mája 2010

  vilibald neverím, že sa nedá nájsť pre teba žena. požaduješ absolútne ideálne parametre – rozvedená s dieťaťom a záujem o manželstvo to je najlepšie čo môžeš chcieť. Čo ma zarazilo, že píšeš že ťa vysmejú. ženy, aj kolegovia z práce. Myslím, že to čo si nazval, že si nesmelý je možno silnejšie, ako len nesmelosť. Možno ľuďom neveríš a potom aj keď majú dobrý zámer, si v obrannej pozícii. Môže to niektorých odradiť.

  Daj si inzerát kde napíšeš že hľadáš babu na manželstvo, ale že si neúspešný v hľadaní lebo máš rečovú vadu a ťažšie výjdeš s ľuďmi. Preto hľadáš babu ktorá je tolerantnejšia. Podľa mňa sa ozve pár zaujímavých žien. Asi nie prvý deň po podaní.

  Foto nechci. Mizerná fotka ti nepomôže, dobrá môže byť retušovaná. Buď veľkorysý. Pozvi každú na kávu. Naživo uvidíš viac, než foto. Spraviť pár “cvičných” stretnutí nikdy nie je na škodu. Keď pôjdeš na piate až desiate stretnutie, už nebudeš mať tak veľký strach… Držím palce.

 44. vilibald 5. mája 2010

  Ahoj Miro,
  ja ti ďakujem za rýchlu a kvalitnú odpoveď.
  Môj príspevok zase bude dlhší, no píšem ho v mene všetkých
  MUŽOV, ktorí majú také skúsenosti ako ja. Nech si ho prečítajú!!!!
  Vystihol si ma dobre, len v jednej veci si sa pomýlil a to – že ma vysmievajú kolegovia z práce – to nie. Písal som o tom, že ma vždy
  vysmejú ženy, ktoré sa ozvú na inzerát a neskôr im odpíšem a
  neveria tomu, aké mám povolanie. Takmer vždy mi príšerne vynadajú, že ich blbými klamstvami o televízii a o umení chcem prvú noc dostať do postele. Myslím, že taký problém má viac mužov.
  Majú pomerne nezvyklé alebo atraktívne povolanie, no sú nesmelí. A
  práve toto si ženy nevedia dať dohromady a povedia si samy pre seba, že predsa špičkový obhajca nemôže byť nesmelý a že klame.
  Ak píšem atraktívne povolanie, nemyslím tým, že je to povolanie atraktívne, len sa proste už názvom medzi také zaraďuje. Napríklad
  právnik, šéfkuchár vo viachviezdičkovom hoteli, tlmočník, či filmový
  režisér, ako som ja. Vtedy je nám nie verené a dočkáme sa posmechu!! Akosi sa automaticky očakáva, že, ak si dá inzerát muž,
  je to absolútny chudák a tak sa k nemu ženy aj správajú. Že proste
  nie je možné, aby si dal inzerát muž pracujúci v tých odboroch, čo som vymenoval. Myslím si, že ženy majú tak príšerné skúsenosti a že im bolo tak ubližované, že ak muž do inzerátu napíše, že si chce naozaj založiť rodinu, vyzerá alebo ako idiot alebo ako sobášny
  podvodník. Je nešťastná doba, keď sú ženy tak osudom skúšané, že už dobru ani neveria a považujú ho za niečo neexistujúce.
  Chcel by som sa opýtať za všetkých mužov, ako ženu, ktorá
  napríklad takýmto inzerátom neverí presvedčiť, že to fakt myslím vážne a
  nevyjsť pritom na posmech. Teraz sa to totiž stalo mne. Dal som si
  inzerát znejúci v duchu tom, že hľadám vážny vzťah a chcem
  si založiť rodinu a z odpovedajúcej sa vykľula partia vysokoškoláčok, ktorá sa na mne vynikajúce zabávala. A ja idiot
  som sa už asi tak v piatej odpovedi – fakt som tej “žene” veril – podpísal plným menom. A to už navrhovala osobné stretnutie, ktoré ak by som prijal, zničím sa úplne. Ak môžem, navrhol by som ti, aby si si pri svojej inteligencii, nápaditosti, empatii a tvorivosti založil vlastnú a výlučne svoju súkromnú
  zoznamovaciu agentúru, kde by sa síce za inzeráty platilo, no ktorá by zaručovala, že sa niečo také nestane. Myslím to vážne a som
  presvedčený, že práve TY by si pravdepodobne mal na Slovensku najvačší úspech.
  Ako teda ženám dokázať, že neklamem a ako zistiť, že som
  nie terčom ich výsmechu, keď sa už dopisovanie priaznivo rozvíja
  a vyzerá naozaj sľubne.

 45. Miro Veselý 5. mája 2010

  vilibald ak by som ja mal takú skúsenosť, jednoducho by som svoju prácu nekomunikoval na rande. akože keby som šiel na rande a ako prvé povedal, že som napísal 3 knihy a vydal CD, asi by mi neverili. alebo áno a možno by taká baba mala záujem viac o môj majetok, ako o mňa. čo tak povedať že sa živíš písaním a dosť. daj otázku, nech sa baba rozhovorí o sebe…

  Čo sa týka zabávajúcich sa báb – no čo? Aké znamožnenie sa? Tak sa niekto zasmial. Z teba neubudne, nezníži to kvalitu tvojej práce. Nech sa len zasmejú – ak nemajú lepšej zábavy, je to žalostný prejav duševnej prázdnoty – môže ťa zraniť výsmech človeka s tak nízkou formou zábavy? Hľadaj ďalej, kdesi tu aj píšem – žiadne dlhé vykecávanie e-mailom (už vôbec nie online formou chatu!) To je strata času. Ak sa niekto ozve, jeden dva e maily a telefón. Ak si sedíte hlasom, stretnutie. Žartujúci rýchlo odpadnú z hry. A zriadiť si telefón len na tento účel nie je predsa problém.

  Zoznamku zakladať neplánujem, ja sa venujem inému biznisu.

 46. Dievča 8. mája 2010

  Ja len..
  Vilibald pôsobí veľmi sympaticky, dobre sa číta.. a ja už naozaj nerozumiem, prečo práve takí (inteligentní) muži nemajú šťastie. V mojom okolí sú samí takí a tiež sa im nedarí.. Keby som bola slobodná mamička alebo rozvedená mladá žena s už skončenou VŠ a bývala by som v BB alebo ZV, dala by som si povedať :)

 47. vilibald 11. mája 2010

  Ahoj Dievča – “Dalo si si podivuhodnú prezývku a pseudonym.”
  Čo keby som tak na teba získal kontakt a začali by sme
  si písať a neskôr by sme sa stretli a…??Nakoniec by to možno fakt skončilo, ako vo filme. Povedal som si, že ťa skúsim nájsť.
  Akonáhle som si to prečítal, pomyslel som si – “Blázon, nepusť takú šancu na šťastie do éteru.” A tak som sa rozhodol, že nepustím.
  Rozhodol som sa nejakým spôsobom poprosiť Mira, aby tebe na mňa
  alebo mne na teba, dal kontakt. Ja ho prosím, aby to urobil.
  Prečo nie?? Žijeme len raz a ak okolo kráča niečo, čo vyzerá nádejne,
  boli by sme blázni, keby sme si to nechali ujsť.
  Miro, prosím o pomoc….Čo ty na to??

 48. Miro Veselý 11. mája 2010

  vilibald ja ti pomôcť neviem, toto je diskusia v článku, nie zoznamka. Ak mi Dievča napíše na môj osobný e-mail súhlas, viem tie adresy vymeniť, ale neviem, aká tam je šanca. vilibald napíš mi email na mv@mix.sk nemám totiž ani tvoju adresu.

 49. vilibald 13. mája 2010

  Zaujímavé čítanie vilibald:-) Ja som rozvedená mamina 15r.dcérky, a tiež nemám šťastie pretože mám tiež rečovú vadu a mám problem nadväzovať s mužmi kontakty,pretože od vlastného manžela som sa nedožila pochopenia a za cele roky,čo ma pozná si nedokázal na moj hendikep zvyknúť.Nie som Vš vzdelaná osoba a tiež nepracujem ako novinárka, skôr píšem vlastné úvahy,ktoré mi pomáhajú občas,ked sa cítim zle.A z výsmechom iných mám vlastné skúseností pre veľa vecí od mala.Inak si myslím,že som normálna pohodová baba,ktorá sa rada smeje.

 50. petra 13. mája 2010

  jaj sorry vilibald,moje meno je Petra:-) som sa zapisala za tvoje meno,tak sa ospravedlnujem.

 51. mrkva 28. augusta 2010

  Píšem vám aj ja svoju skúsenosť.Mám 46 rokov, dve deti,jedno už dospelé,druhý ešte len 15 ročný syn.Nadovšetko milujem rodinný život,pohodu, spoločne strávené pohodové večery, výlety do prírody, prácu v záhrade,pobyt pri mori, poznávanie krás Slovenska.Odrazu mi toto všetko padlo.Môj manžel dosiahol magický vek 50 rokov a ako sa hovorí šiblo mu.Odrazu je všetko zlé, hoci sme sa nikdy vážne nehádali,odrazu ho vraj už deti nepotrebujú, vraj nie je rodinný typ, stal sa impotentný, zamiloval sa a klame ma,chce ujsť kdesi ani sám nevie kam, len chce utekať a utekať a sám nevie pred čím, asi za stratenou mladosťou.Ja som z toho hotová, vyzerám ako anorektička.Jedno viem, chcem mať partnera- priateľa aj keby mal mať drobnú telesnú či rečovú vadu, nechcem byť sama a čakať či sa môj muž príde večer vyspať na gauč do obývačky, chcem mať niekoho kto ma bude mať rád a koho ja budem mať rada.

 52. Miro Veselý 28. augusta 2010

  mrkva toto nie je zoznamka. akto text inzerátu je to slušné, dostaneš asi 500 odpovedí. pošli ho na inzertný server.

 53. libor 8. decembra 2010

  Ozve sa zena do 35 rokov na nezavezny sex ?len z kosic

 54. papepu 2. februára 2011

  ahojte neviem ci pisem spravne ale ako to tu funguje? treba sa aj niekde prihlasit alebo staci napiat inzerat sem???kde najdem ine inzeraty ktore su tu alebo teda ako???dik

 55. www.kaitan.sk 13. apríla 2011

  Mas problemi a potrebujes pomoc ? Ovladam magiu,predpovedam buducnost a liecim.Uz vela ludom som pomohol a rad pomozem aj Vam.Dlhorocne skusenosti,priatelsky pristup.Ak mame ciel,spolocne ho dosiahneme.

 56. boška 22. júna 2011

  no asi financne problemi sa nedaju riesit

 57. annie 1. mája 2019

  ja zoznamkám a rôzným takýmto inzerátom neverím. prestala som im veriť. ak sa mám s niekým zoznámiť, tak radšej nech to je niekde vonku a nie falošná zoznamovacia sieť!

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: