Sex a depresia?

Príležitostný sex môže byť príčinou depresií. Nedávna štúdia ukázala, že príležitostný sex môže byť pre ženy skľučujúci a môže byť príčinou vzniku depresie.

Štúdia publikovaná v istom americkom periodiku zaoberajúcom sa sexuálnym výskumom s názvom „Príležitostný sex medzi študentmi vysokých škôl“ uviedla závery, že príležitostný sex u vysokoškoláčok, na rozdiel od chlapcov, je často dôvodom pre depresívne pocity.

Len 18% náhodných sexuálnych stykov u žien a 3% u mužov bolo začiatkom vzťahu. Práve očakávania žien, že sexuálny styk vyústi do niečoho citového je príčinou spomínaných depresií. Muži majú podobné očakávania oveľa zriedkavejšie. Tieto pocity umocňuje tiež fakt, že príležitostný sex sa vyskytuje oveľa častejšie medzi priateľmi ako medzi dvoma cudzími ľuďmi, čo často vedie k rozpadom priateľstiev.

Štúdia zahŕňala 404 amerických vysokoškolských študentov a týkala sa výlučne heterosexuálnych slobodných ľudí.

Viac ako polovica opýtaných uviedla, že mala príležitostný sex s niekým, s kým nemali vzťah. 7% mužov a 14% žien uviedli, že to bol pre nich experiment.

Vedci sa zamýšľali nad tým, prečo je príležitostný sex taký rozšírený. Jedným z dôvodov je, že vo filmoch a televíznych seriáloch sa náhodný sex vyskytuje skoro vždy. Málokedy sú ale reálne zobrazené dôsledky tohto činu.

Citový vzťah je najlepším základom pre sexuálne zážitky. Sex v rámci partnerského vzťahu okrem iného zmenšuje strach, vytvára dôverné prostredie, uvoľnenie a tým aj lepší zážitok zo sexu. A hlavne sa nemusíte báť, čo bude, keď ráno otvoríte oči.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: