Prečo ženy nechcú sex?

Dosť častá to otázka, všakhej? Mnoho mužov si myslí, že ženy nechcú sex. A zrejme to tu a tam možno aj bude dosť blízko pravde.

Takže začnime tým, že ženy často pôsobia tak, že nechcú sex. Odmietanie totiž často vyvolá väčšiu túžbu u muža, ako okamžitá možnosť. Tradícia akosi velí, aby sa žena tvárila, že sex vlastne nechce. Nedostupnosť patrí tak trocha ku imidžu. Samček má predsa naháňať samičku. Ideálne by malo samičku naháňať samčekov niekoľko a ona si z nich vyberie najsilnejšieho.

Na druhej strane to celé môže byť ešte aj tak, že ženy nechcú sex na prvom mieste. Akože sex áno, ale najskôr všeličo iné, dôležitejšie. Tu je asi hlavný rozdiel, ktorý vníma muž. Muž môže a často aj chce mať sex bez ohľadu na podrobnosti. Vzťah, krásna partnerka, to všetko je fajn, ale na sex môže byť aj náhodná partnerka. A keď nie je lepšia, tak niekedy aj z gumy. Na rozdiel tomu u ženy je často provoradý pocit harmónie, vzťahu, bezpečia, istoty. Až potom sa začne zaujímať taká žena aj o sex.

Podľa niektorých autorov je túžba ženy po sexe v úzkej spojitosti s tým, ako sa jej darí dosiahnuť orgazmus. Že totiž akonáhle nájde spôsob dobrého ukojenia, začína mať o sex záujem podobne priamočiaro, ako muž. Ktovie.

Ak by to bola pravda, tak to, že mnohé ženy nechcú sex by potom mohlo signalizovať skôr manipuláciu. Proste uhnať si chlapa a keď to nejde inak, tak za sex, ako odmenu. Taká žena možno proste nechce byť sama. Sex by jej nebol nepríjemný, ale to teraz nerieši. Teraz je sama. A tak láka partnerov na pojmy ako láska, erotika, neskôr možno sex.

Niečo na tom iste bude – ak sex má priniesť svoje ovocie, tak potom trvalý vzťah sa pri tom hodí priam veľmi. A tak zostane asi naďalej nejasné, ako to vlastne je. Zrejme od prípadu ku prípadu.

A tak ak vás nejaká žena vytrvalo odmieta a stále nechce sex, zvážte možnosti, ktoré ju k tomu môžu viesť:

 • možno hľadá kvalitnejšieho samčeka – to máte potom asi smolu. Jedine že by trocha na sebe zapracovať. Že by knihy, posilka, trocha štúdia spoločenského správania? O pár mesiacov to môže priniesť zrelé ovocie.
 • možno sa s vami len hrá a chce sa tešiť vášmu záujmu, túžbe – pozornosť jej môže robiť lepšie, ako orgazmus, ktorý možno ani nevie dosiahnuť.
 • možno fakt nemá chuť na sex…

Nech je ako chce. Ak nechce, tak nechce. Nechajte ju a úplne si ju prestaňte všímať. Veľmi rýchlo sa ukáže, ako sa veci majú. Ak si aj ona prestane všímať vás, asi fakt nemala chuť na sex. Čo už. Asi by ste márnili čas, ak by ste sa natriasali v jej okolí a lákali ju do sladkej pascičky.

No ak prestanete mať záujem, dáme to nemusí vyhovovať. Naopak, začne na seba upozorňovať. Potom asi máte vcelku aj šancu.

Sexuálna vzrušivosť žien

Výskum uskutočnený vedcami z McGillskej univerzity dokazujú, že ženy sa dokážu vzrušiť takisto rýchlo ako muži. Objav, ktorý títo vedci uskutočnili nerúca len doterajšie predstavy, ale tiež pomôže diagnostikovať a liečiť sexuálne dysfunkcie u žien.

(Ktovie ako to vedci skúmali. Či išlo o chlapov, ktorí sa pýtali žien na ich pocity, alebo skupinku vedkýň, ktoré sa vyspovedali a mali hotovú vedeckú prácu :-)))

Spôsoby, ktorými boli vykonávané predošlé výskumy, ako napríklad zavádzanie rôznych tepelných meračov do pošvy, bolo pre ženy nepríjemné a znižovali schopnosť prirodzene reagovať na vzrušujúce podnety. Nové metódy nenavodzovali ženám nepríjemné pocity, čo sa výrazne odzrkadlilo na výsledkoch.

Pri sledovaní vybraného erotického filmu sa ženy vzrušili v priemere do 30 sekúnd, pričom najvyššiu úroveň sexuálneho vzrušenia dosiahli po 10 minútach sledovania filmu.

Výsledky boli rovnaké ako u mužov.

Komentáre k článku: Prečo ženy nechcú sex?

 1. Lucka 16. novembra 2008

  mna zaujal ten nadpis…no ukaz mi zenu ktora nechce sex!! Vsetky ho chceme, mam bohate rady kamaratok a ani ta najcudnejsia by nepovedala ze nechce sex. Ale v clanku to pises, chceme este nieco viac…minimalne predohru, ktoru muzi casto vynechavaju… Uz som mala aj momenty kedy som vazne nechcela sex..ale to bolo okolnostami a moj milovany to pochopil… Zato si uzil inokedy, vlastne az na par vynimiek si uziva vzdy ked chce:)

 2. zronený 19. decembra 2008

  Som ženaty 2,5 roka, nemám problém milovať SA každy deň, len u mojej manželky je do opačne.ona ma chut milovať SA (sexovať) asi 5x do mesiaca…..a to mne vážne nevyhovuje….skušal som tomu nechat volny priebeh ale žiadne ovocie to neprinieslo.Skušal som ju dobívať (kukou, jazykom ,penisom),a o predohre ani nevravím a nepomohlo to, stále ma odmieta.Jej pohlad na milovanie SA je taky : pomaznať sa a ist spať….zzz…..s toho vyplíva ze po predohre ma nepusti dalej, a ked ma pusti dalej citim to s nej ako by to robila nasilu a nemám s toho dobrý pocit.Viem že ma miluje aj ja ju milujem

 3. zronený 19. decembra 2008

  keby som sa mal vyjadriť k članku….myslím, ze pracovná vyčerpanosť naších žien sa výrazne premietne na partnerskom spolužití, teda aj na kvalite a množstve sexu…….toť môj názor…….ženy by sa mohli vyjadriť k tomuto članku.pomohlo by to!

 4. divčina 21. decembra 2008

  no takže u mna je to presne opačne ako u zroneného, ma priatela už dlhšiu dobu a jemu stačí tak dva jrat do týždna viac nepotrebuje ale ja som neuspokojena, aj ked sa milujeme je to krátko čiže som neni sk´pokojna ani po samotnom milovaní, hmm tkaže na mna članok moc nesedí, vobec sa neda genralizoveť “ženy toto a muži zase tamto” je to príliš individuálne, mam vela kamaratov aj s važnejšimi vzťahmi a ešte som nepočula že by žena vyslovene odmietala sex, alebo predstierala že ho nechce

 5. bazva 3. januára 2009

  Ani moja žena nechce ako u “zronený”1x do mesiaca.to je čislo.Je doma nerobi len v domácnosti + 2 deti.Predstavte baby čo to mám za pocit lubima ale bez sexu čo si ja preživam .už som aj mislel na sex kontakt ale nechcem ju podvádzat.čo mám robit.Tajnosti som jej aj dával afrodizikum ona stoho zaspala.Po 2 diet… otočila o 180 už to trvá 10 rokov.a nie som jedini u nás aj moji kolegovia stažuju.Asi to bude neaky vyrus.

 6. bibi 4. januára 2009

  ale figu virus…ja bych sulozila od rana do vecera a nemam s tym najmensi problem…ja len nechapem jedno, preco sa vsetci stazujete tu ked mate problemy doma…co tak sa OTVORENE porozpravat o probleme s tvojou zenou!? Ta jedina pozna ten pravy dôvod preco to nechce…

 7. Hela 4. januára 2009

  pre zronený a bezva: každá žena potrebuje byť ocenenná a rozmaznávaná…

  1. snažte sa vcítiť do jej myslenia, nie kvôli sexu ,ale pre to, že ju lúbite… / prejavte pochopenie/

  2. hovorte na hlas o svojich pocitoch / čo s te mali počas dňa/ robte spoločné plány – to čo ju baví

  3. prekvapenia, prekvapenia, ….je tisís možností, ako prekvapiť ženu…

  4. Povedať na rovinu, že vás trápi taká situácia…

  5. Niektoré ženy sú tak nafixované na deti, že zabúdajú na manžela. Deti z dosahu :) občas

 8. PRidaj koment 9. februára 2009

  omg

 9. zronený 6. apríla 2009

  no uz somprisiel na to preco moja manzelka ma ciastocny odpor k sexu a nechce to tak casto…..zasmejme sa vsetci……. v kostole na spovedi jej tlaci,niekto, kocky do hlavy a ona nevie potom co je spravne, a co je NESPRAVNE…….vratim sa k radam co nam davala HELA.tieto rady su vseobecne zname….a je to navod ako urobyt zenu stastnou….moja zena je stastna…..robyl som pre nu vseliake blaznovstva,ktore stali nemalo usilia a robyl som to s radostou……..zial,myslim ze som privela daval a malo dostaval.viem ze tento prispevok sa k teme nehodi ale niekto sa aspon pouci s chyb inych

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: