Partnerke ráno páchne z úst

Je mi to trápne. Začínam žiť so svojou snúbenicou, ale zistil som, že ráno je pri nej dosť ťažké zotrvať. Dýcha pootvorenými ústami a nie je nič príjemné byť proti nej tvárou v tvár. No keď otvorí oči, chce sa bozkávať.

No pravdepodobne nie je príjemné byť ani tvárou v tvár vám, mne, alebo komukoľvek inému. Istý zápach z úst je ráno normálny a bežný u každého. Nepríjemná súčasť spolužitia vo dvojici.

Za tých pár hodín sa potrava začína rozkladať. (Obzvlášť sladkosti, mäso…) Záleží teda na tom, čo človek jedáva, v akom stave má chrup (a ďasná). Dokonca môže vec ovplyvniť aj to, koľko tekutín za deň vypijeme. Problém naozaj môže zmierniť dobrý pitný režim. Skúste to. vypite denne asi 3 litre vody a ráno bude dychovo sviežejšie. Dostatok vody zaistí primeranú tvorbu slín a tie si poradia s baktériami v ústach lepšie, než deodoranty.

Ak je to veľmi zlé, stojí za úvahu návšteva lekára, môže ísť o ťažkosti s trávením alebo zubami.

Ak sa vaša partnerka chce hneď ráno bozkávať, povedzte jej momentík, idem si umyť zuby. Veľmi pravdepodobne pôjde aj ona… A keď nie, tak bozkávanie zahovorte a vo vhodnej, pokojnej chvíli jej taktne naznačte, že je tu tento problém. Viem, nie je to ľahká téma na rozhovor. Ale ak sa vaša partnerka má uraziť na základe takejto informácie, ešte stále máte čas zvážiť, či chcete žiť so ženou, ktorá neznesie otvorené slová.

Mimochodom, ak spí s pootvorenými ústami, je to tiež téma vhodná k lekárovi. Nech s tým skočí k otorinolaryngológovi. Hlavne ak do seba pašuje dlhodobo rôzne kvapky do nosa.

Komentáre k článku: Partnerke ráno páchne z úst

  1. tom149 6. septembra 2008

    som presvedceny ze aj tebe ,ale ludsky nos je taky ,ze na vlastny zapach akosi nereaguje.z osobneho zivota si myslim ze je to z zvyku.totiz som brigadoval ako murar a sme stavali jednu halu pre prasata a v susednych halach uz prasce chovali a ked sme tam prisli strasny zapach tam bol.no po asi mesiaci sme nic necitili ani nam nic nazapachalo .ze ten zapach tam stale je, len ja nanho uz nereagujem som zistil tak, ze ked som prisiel domu mama hovorila nech sa idmem hned okupat ze strasne smrdim, lebo to oblecenie bolo uz napachnute od toho zapachu.

  2. mr.teacher 18. decembra 2008

    tak ako spomenul tom149 vacsinou to byva tak ze nos si na zapach ktory citi istu dobu casom uz ani nevsiima…to mas takisto v tom pripade ked vojdes do izby kde je vydychany vzduch a ide ta zadusit na zaciatku a ked si tam posedis par minut tak uz ti to ani tak nevadi..alebo ked vojdes do zafajcenej miestnosti…vzdy je ten prvy dojem…takze ranny zapach z ust je zrejme normalna vec…ine je ked ten zapach pretrvava cez den a ma silne grady potom

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: