Nevera na služobke

Minulý víkend sme mali firemné sústredenie. Niečo sa popilo, bola sranda. Ani sám neviem ako a zrazu som bol v posteli s kolegyňou. Bolo to ako živý, splnený sen. Ale ráno sme odcestovali každý do svojho mesta a teraz mám výčitky. Ešte nikdy som svojej žene nebol neverný. Neviem sa jej pozrieť do očí. Nič netuší. Všetko je ako má byť. Podľa mňa by som sa mal čestne priznať. Nie?

No, keby ste cítili, že sa máte priznať, už by ste to asi boli spravili. Z vašej otázky však predsa len cítim akési váhanie a myslím si, že to je veľmi dobre.

Skúsme zhrnúť fakty. Podarilo sa vám absolvovať neplánovanú neveru. Vaša krásna milenka je z iného mesta. Doma nikto nič netuší. Vlastne je to takmer ideálny stav.

Ak sa s milenkou už viac nepokúsite stretnúť, považujte tento svoj “čin” za akési potknutie sa na dlhšej ceste. Nemusíte to doma hlásiť.

Čo by kto získal tým, ak by ste to manželke oznámili? Obávam sa, že by ste ju tým asi veľmi zranili. Dostali by ste ju do neriešiteľnej situácie. Ak žijete v spokojnom vzťahu vytiahli by ste pred ňu vážny problém.

Musela by si klásť otázky bez odpovedí. Bola to naozaj jediná nevera? Kde som zlyhala? Čo ak s tým teraz začne častejšie? Nemá od nej nejakú pohlavnú chorobu? Mám ho trestať? Žiarliť? Robiť scény? Tváriť sa, ako keby nič?

Mnoho otázok, na ktoré sa dá odpovedať len ešte ťažšími otázkami. Ak vás fakt, že ste zlyhali trápi, či zraňuje, už to svedčí že ste citlivý a manželku zrejme milujúci človek. Pokúste sa uniesť tento svoj poklesok sám. Nepreneste bremeno svojho zlyhania aj na manželku.

Ak sa cítite veľmi zle, choďte a zverte sa psychológovi. Pomôže vám odventilovať výčitky, pomôže vám zorientovať sa vo svojich pocitoch.

Aj keď ste zlyhali (to je ľudské) zachovajte sa k svojej manželke ako milujúci muž. Na mieste je milosrdná lož. Možno vo vás pár dní bude hlodať svedomie. Ale to prejde. Uchovajte si spomienku na ten zážitok čo najkrajšiu a už nikdy o nej nehovorte.

A nakoniec tip. Skúste sa aspoň týždnik vyhýbať doma sexu. Dajte si u lekára potom spraviť vyšetrenie na sexuálne prenosné choroby. Nechcem maľovať čerta na váš monitor počítača, ale ak vám milenka dala ľahko, je možné, že dá ľahko aj iným. Potom môže byť zvýšené riziko práve v nákaze pohlavnou chorobou. Ak ste použili kondóm, je veľmi nepravdepodobné, že by ste si zo služobnej cesty priniesli nejaký suvenír. Ale niektoré drobnôstky sa môžu preniesť aj s kondómom. Ak vás po týždni nič nesvrbí, nepáli pri močení, asi je to v poriadku.

Takže záver – ak chcete spraviť niečo pekné, zaistite, aby ste na ňu nepreniesli prípadnú nákazu. Lekár vám pomôže s tým, ako na to.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: